РФ знову звинуватила Україну в поставках зброї до Грузії

Російська розвідка знову звинуватила українську владу у поставках зброї до Грузії та попередила про новий збройний конфлікт на Кавказі.

Україна продовжує постачати до Грузії танки та засоби протиповітряної оборони. Про це заявив начальник Головного розвідуправління Генерального штабу Збройних сил Росії, генерал-лейтенант Олександр Шляхтуров.

"За наявними у нас даними, Грузія, як і до подій серпня 2008 року, продовжує одержувати військову допомогу від країн НАТО, Ізраїлю і України. Країни НАТО, і, перш за все, східноєвропейські держави - учасниці Альянсу або, як їх ще називають, молоді НАТОвці, постачають Грузії здебільшого стрілецьку зброю і спорядження. США ведуть підготовку особового складу грузинської армії за тактикою НАТО, Ізраїль постачає Грузії безпілотні літальні апарати, а Україна - важке озброєння, зокрема танки і засоби ППО", - зазначив російський розвідник.

"Постачання озброєнь Грузії Україною з метою прикриття здійснюються не через державну лінію, але не без відома і заступництва вищого українського керівництва", - також відзначив він.

Шляхтуров, крім того, наголосив, що Генштаб російської армії не виключає нової "збройної агресії" Грузії проти Південної Осетії й Абхазії.

"Ситуація з Грузією залишається напруженою через те, що нинішня грузинська влада не тільки відмовляється визнати суверенітет Абхазії і Південної Осетії, а і всіляко намагається повернути ці країни, що стали незалежними, під свою юрисдикцію", - пояснив російський розвідник.

Нагадаємо, раніше РФ неодноразово звинувачувала Україну в поставках зброї до Грузії, зокрема під час збройного конфлікту серпня 2008 року.

Так, 24 серпня російська прокуратура заявила, що в ході розслідування кримінальної справи "за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 року" було отримано неспростовні докази участі українців у збройному конфлікті на території Південної Осетії та поставок української зброї грузинам.

В участі у військовому конфлікті на грузинському боці були звинувачені представники організації УНА-УНСО та військові регулярної української армії.

Українська сторона це звинувачення категорично спростувала. В той же час, було відзначено, що зброя України постачається до Грузії без жодного порушення міжнародних норм.

Читайте також:

У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

Україна заперечує, що її ракети збивали російські літаки на Кавказі

Кремль знову наполягає, щоб Україна припинила озброювати Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: