Боржава впадає у Тису, яка протікає через Угорщину.
Річка Боржава на Закарпатті перетворилася на смітник. Люди скидають у річку мотлох, той стає впоперек і зупиняє течію. Від українського сміття страждають і за кордоном, бо Боржава впадає у Тису, яка протікає через Угорщину.
Як розчищають сімттєвий затор - у сюжеті ТСН.19:30.
Річка Боржава вона нагадує не водойму, а сміттєзвалище. Тут деревина, пакети, сотні пластикових пляшок та інший мотлох. Таких сміттєвих заторів у річці більше десятка. Засмічену Боржаву рятувальники вручну розчищають від пляшок та пластикових пакетів. На човні збирають мотлох у мішки. Деревину, яка попадала у воду після паводків, ріжуть та витягують тросом.
Працюють уже тиждень і за цей час дістали тонни мотлоху. Утім, вдалося розчистити лише три сміттєві затори з десяти. "Якщо випаде понаднормова кількість опадів, сміття буде перешкоджати річці текти своїм руслом. Це згодом може підтопити населені пункти", - каже керівниця сектору зв’язків з громадськістю ДСНС у Закарпатській області Наталія Батир.
Через українське сміття страждає і Угорщина. Боржава впадає у Тису, а потім тече саме туди. Місяць тому угорська сторона звернулась до України з вимогою вирішити проблему
У Нижній Реметах, що за 20 кілометрів від угорського кордону, на річці зібралось сміття. Міський голова Олександр Подмятніков каже, що воно пливе з гірських районів, які вище за течією. За словами місцевих мешканців, проблемі щонайменше п'ять років.
Обласні чиновники кажуть, що вивозити сміття з гірських районів нема куди. Місцеві полігони переповнені. Єдиний вихід: будувати сміттєпереробний завод. "Ресурс наших паспортизованих полігонів, які законні, санкціоновані, вже доходить до критичної межі - 90%. Побудувати сміттєпереробний завод - дуже невигідно для інвесторів", - пояснив голова Закарпатської обласної державної адміністрації Олексій Петров.
Тим часом екологи б'ють на сполох: ані купатись у Боржаві, ані ловити рибу- твердять, не можна. “Мікропластик здатен потрапляти до трофічних ланцюгів і врешті-решт впливати на українців, які споживають рибу з цих річок. Це джерело небезпеки для довкілля. Це можливість поширення вторинного забруднення чи інфекцій", - пояснив голова Національного екологічного центру України Руслан Гаврилюк.
Нині рятувальники працюють безперервно, бо сподіваються очистити річку до осені.