Річка Дніпро через кілька років може стати болотом: що знайшли експерти

Річка Дніпро через кілька років може стати болотом: що знайшли експерти

Спеціалісти будуть визначати, хто забруднив водні ресурси країни.

В Україні помирає Дніпро. Разом із іншими річками та озерами він забруднений пестицидами, ліками, отрутохімікатами та шкідливими важкими металами. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН 19:30.

У водоймах майже не залишилося чистих місць і щороку ситуація стрімко гіршає. Тож Україна, якщо не вживати заходів, за кілька років може втратити питну воду. Критичну ситуацію озвучили в Міністерстві захисту довкілля та природних ресурсів України.

Через неконтрольовані скиди підприємств й відсутність фільтрів на ливнівках по всій країні Дніпро гниє, цвіте, міліє, стає болотом. Страждає від відсутності течії. А взимку засолюється від солі, якою посипають дороги. Дані у міністерства попередні. Аби вони були точнішими, на Київщині відкрили сучасну лабораторію, щоб вивчати стан річок. Результат моніторингу пообіцяли оголосити в кінці року. 

Спеціалісти провели скрінинг у всіх басейнах річок України. Вони виявили перевищення антидепресантів, фармацевтичних препаратів "ковідного" протоколу, велике перевищення пестицидами, агрохімікатами. В суббасейні річки Десна знайшли навіть ртуть в рибі.

Новини України: чому річка Дніпро через кілька років може стати болотом

Новини України: чому річка Дніпро через кілька років може стати болотом

Нагадаємо, в Херсонській області за кілька останніх місяців у заповіднику "Асканія-Нова" спостерігають масовий мор птахів. Науковці впевнені, що більшість отруїлися зерном із хімікатами, що розсипали на полях місцеві фермери.

Повʼязані теми:

Наступна публікація