Річниця найстрашнішої аварії ХХ століття: 35 років тому у Чорнобилі вибухнув ядерний реактор

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Річниця найстрашнішої аварії ХХ століття: 35 років тому у Чорнобилі вибухнув ядерний реактор

bigfoto.in.ua

Аварія на ЧАЕС стала найбільшою техногенною катастрофою століття.

26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції сталися два вибухи та пожежа з незбагненними наслідками для всього світу. У ліквідації аварії взяли участь сотні тисяч людей, а точна кількість постраждалих від трагедії невідома і досі.

Перші ліквідатори, які за тривогою прибули на охоплену полум'ям Чорнобильську станцію, взялися приборкувати атом практично голими руками: без спеціального захисного одягу чи протигазів. Від опромінення, отриманого в ті години, загинуло понад три десятки людей.

Щоб зменшити викиди радіації зі зруйнованого реактора, його з гелікоптерів закидали мішками з піском та свинцем. Загалом у ліквідації аварії взяли участь понад 600 тисяч людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. 

Внаслідок вибуху на ЧАЕС утворилася величезна радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Більше половини викинутих в повітря небезпечних речовин осіли на території Білорусі.

Відселяти людей із зони зараження почали лише через добу після аварії. Вони покидали власні домівки із мінімальною кількістю речей та документів. Їм обіцяли - це ненадовго, виявилося - назавжди. Люди, яким тоді довелось евакуйовуватись, вже кілька років поспіль проводять акцію пам'яті і оживляють покинуту Прип'ять.

Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС утворилася мертва зона. Там живуть лише дикі тварини та поодинокі самосели. Ця зона простяглася на площу у кілька тисяч квадратних кілометрів - на цій території могли б легко розміститися три таких мегаполіси, як Київ.

Сьогодні Чорнобильська зона нестримно вабить до себе туристів та сталкерів. Однак через спалах коронавірусу Зона відчуження закрита на карантин, тому ми пропонуємо вам віртуальну екскурсію Прип'яттю та ЧАЕС.

Ми побували там 2018-го року й побачили серце атомного реактора, а також дізналися, на які кнопки натискали співробітники станції в момент вибуху. Пропонуємо і вам подивитися, який все мало вигляд зсередини.

Екскурсія на Чорнобильській АЕС

32 роки тому сталася найбільша у світі аварія за всю історію ядерної енергетики – вибух на Чорнобильській атомній електростанції. З цієї нагоди ми зняли для вас унікальну онлайн-екскурсію на ЧАЕС із провідником зоною Anton Yuhimenko Дивіться відео на ТСН Live, аби на власні очі побачити серце атомного реактора та дізнатися, на які кнопки тиснули працівники станції в той момент, коли стався вибух.

Posted by ТСН Live on Wednesday, April 25, 2018

Також в березні 2019-го року ми з'їздили до Прип'яті. Пройдіться разом з нами і нашим гідом вулицями цього покинутого міста. Ви побачите відоме колесо огляду, готель "Полісся" та інші знакові місця.

Екскурсія Прип’яттю

Просто зараз дивіться нашу екскурсію містом-привидом – Прип’яттю, яке опинилося у зоні відчуження після аварії на Чорнобильській АЕС. Разом із гідом Anton Yuhimenko з Radioactive Team ми роздивимося центр залишеного населеного пункту і його культові місця: колесо огляду, готель «Полісся» та багато іншого. А якщо ви хочете отримати маленькі сувеніри з пейзажами зони відчуження, треба виконати прості умови: лайкнути сторінку ТСН Live, пост з екскурсією та поширити його на своїй сторінці. Переможця з'ясуємо за тиждень, 13 грудня. Щасти вам! Більше про Чорнобильську зону, якою її ніхто не бачив, у нашому спецпроєкті: https://tsn.ua/special-projects/chernobylzone/

Posted by ТСН Live on Wednesday, December 6, 2017

 

Наступна публікація