Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Річниця отримання Томосу. Епіфаній закликав українців до єднання

Митрополит порівняв отримання Томосу з Актом проголошення незалежності України.

Голова Православної церкви України митрополит Епіфаній, який раніше висловився про перенесення дати святкування Різдва, у річницю отримання Томосу про автокефалію ПЦУ закликав українців об’єднатися, залишити у минулому все те, що розділяє, і працювати на благо православ’я та України.

Про це митрополит Епіфаній написав на своїй сторінці у Facebook.

"Рік тому у різдвяний Святвечір до Києва було привезено історичний документ, який засвідчив, що відтепер і назавжди помісна Православна Церква України – незалежна та рівна в усьому з іншими церквами-сестрами", - наголосив митрополит.

Він також наголосив, що отримання Томосу можна порівняти з Актом проголошення незалежності України. "Тож рік тому ми з вами отримали довгоочікуване ствердження духовної незалежності... За цей рік відбулося багато подій, всім нам довелося пройти через різні випробування, однак сьогодні бачимо, що з Божою допомогою і в поєднанні зусиль усі разом ми досягли багатьох добрих плодів", - додав голова ПЦУ.

За його словами, ПЦУ від моменту заснування зростає і зміцнюється, підтверджуючи таким чином свою зрілість.

"Ми радіємо рішенню інших помісних церков мати з Православною Церквою України Євхаристійне єднання та канонічне спілкування, приймаючи її як свою церкву-сестру. Впевнено зростає і наша велика церковна родина: збільшується кількість громад та парафій, будуються й освячуються нові храми, ми з любов’ю зустрічаємо кожного вірянина, який приходить до нашої церкви", - написав Епіфаній.

Митрополит також закликав суспільство до єднання та "залишити у минулому те, що нас розділяє". Він також наголосив, що "двері помісної церкви і наші серця відкриті для вас".

"Знову і знову повторюємо заклик єднання до всіх наших братів і сестер, хто ще має сумніви щодо майбутнього шляху для Української Православної Церкви: двері помісної Церкви і наші серця відкриті для вас", - додав митрополит.

Рік тому у різдвяний Святвечір до Києва було привезено історичний документ, який засвідчив, що відтепер і назавжди...

Опубликовано Митрополит Епіфаній Воскресенье, 5 января 2020 г.

Нагадаємо, 8 листопада, другий у диптиху православних церков світу Александрійський патріархат слідом за Константинопольською та Елладською церквою визнав Православну церкву України. Митрополит Київський і всієї України Епіфаній уже подякував за це та привітав з історичним рішенням.

Триває і перехід парафій з Московського патріархату до ПЦУ. На нашій мапі публікуються парафії, які до 15 грудня 2018 року були у юрисдикції УПЦ МП. Якщо у вашому населеному пункті було ухвалено рішення про перехід до управління Православної Церкви України - повідомляйте на пошту feedback@1plus1.tv або у соціальних мережах

Залиште свій коментар

Вибір редакції