Річниця "руської весни" в Харкові: у місті з жахом згадують, як були за півкроку від "ХНР"

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Слобожанщина могла повторити сценарій Донбасу, однак цього не сталося.

Чорний день для Харкова, коли 1,5-мільйонне місто опинилося за півкроку до війни. 1 березня місто згадує річницю "руської весни", йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Два роки тому проросійські сепаратисти та приїжджі росіяни взяли штурмом обласну адміністрацію, зняли український прапор і вивісили сусідський триколор. У захопленні брали участь бойовики, яких автобусами звозили до міста.

Більше сотні євромайданівців, які намагалися цьому завадити, дістали того дня поранення. Нападники застосували битки, палиці, холодну та травматичну зброю. Керували захопленням Гіркін та Моторола, які згодом вбивали українців на Донбасі.

"Перше березня – це чорний день для Харкова. Знаю багато людей, які на наступний день зібрали речі і поїхали з міста. Ситуація в Харкові була дуже близька до донбаського сценарію. Стояли російські танки на кордоні, були вторгнення, провокації. Насправді ми були на одному кроці від трагедії", - розповів активіст харківського Євромайдану Володимир Чистилін.

Влада на Харківщині двічі переходила з рук до рук. В ніч на 8 квітня вінницькі спецпризначенці успішно взяли штурмом будівлю ОДА і не дозволили сепаратистам провести референдум та оголосити так звану "ХНР".

Тоді силовики затримали 63-х бойовиків. Але за ґрати не сів жоден із них. Справи дотепер розглядають у судах.

Щодо учасників березневих подій, то реальні терміни по п'ять років ув'язнення отримали лише троє. Їх затримали пізніше, вже після розповідей свідків.

Нещодавно у Харкові молитвою та відкриттям пам'ятного знака на місці трагедії відзначили роковини теракту, що забрав чотири людських життя.

Відео Першого березня Харків згадує річницю "русской весны"

Залиште свій коментар

Вибір редакції