Річниця стрілянини в "Каравані": у провину Мазурка досі не вірять, а в ТЦ посилили охорону

Річниця стрілянини в "Каравані": у провину Мазурка досі не вірять, а в ТЦ посилили охорону

У справі стрілянини в "Каравані" досі багато білих плям / Фото: прес-служба МВС

За словами родички одного із загиблих охоронців, жоден адвокат не схотів спробувати довести невинуватість Ярослава Мазурка.

У справі про стрілянину в київському торговельному центрі "Караван" і через рік лишається чимало білих плям, йдеться у сюжеті випуску ТСН.Ранок.

Сьогодні рівно рік із дня трагедії в "Каравані". Тоді в торговельному центрі столиці розстріляли трьох охоронців, ще одного важко поранили.

Головного підозрюваного Ярослава Мазурка через місяць пошуків знайшли мертвим. Офіційно справу закрили, але в цій історії досі багато питань.

Родичі досі не вірять

Але, незважаючи на це, підстав для сумнівів і запитань як у рідних Мазурка, так і в родичів загиблих охоронців чимало.

Адже головний свідок Павло Феденков - єдиний вцілілий після стрілянини охоронець - у морзі не впізнав підозрюваного. Як і мати Мазурка під час його поховання.

Родичі загиблих охоронців й досі переконані - у "Каравані" стріляв не Ярослав Мазурок.

"Я досі спілкуюся з родиною Феденкових, здається Паша, так? Який вижив. Він же його не впізнав. Те що МВС там заявив, що він його впізнав - він же його не впізнав. Жоден адвокат не схотів цим займатися. Для того, аби взагалі підняти питання про те, що це не він", - розповіла ТСН сестра загиблого охоронця, керівника тієї зміни Володимира Бурчака Лідія Зелінська.

З дня трагедії в Каравані пройшов рік, але навіть родичи загиблих не вірять у версію слідства

З дня трагедії в Каравані пройшов рік, але навіть родичи загиблих не вірять у версію слідства

Через позицію правоохоронців, каже професор центру політико-правових реформ Микола Хавронюк, люди змушені від себе додумувати, боятися, вживати якісь заходи.

"Ніхто, власне кажучи, не знає, чи це був дійсно Мазурок, чи це була особа, схожа на Мазурка, яка потім зникла. Ні керівництво МВС, ні генеральна прокуратура перед нами не виступали, нас не інформують", - зазначає він.

"Погоджено з усіма контролюючими органами. Є висновки експертиз. Достатні законні підстави були для закриття цієї справи", - пояснює натомість позицію правоохоронців речник МВС Києва Ольга Білик.

Зміни в "Каравані"

Як би там не було, в самому торговельному центрі за рік змін чимало. Починаючи від власника і закінчуючи питаннями безпеки.

Нині там працює вже ліцензована охорона. Посилили і систему відеоспостереження.

"Так, краще не економити на цьому. Краще найняти професійну охорону. З гарним ім'ям, з хорошим досвідом. Яка проявила себе в якихось ситуаціях", - каже керівник служби безпеки "Каравану" Вадим Герасимов.

Однак це скоріше єдиний приклад позитивних змін. Адже і закон про охоронну діяльність, про стрімке ухвалення якого на фоні розслідування трагедії так часто говорили, і суцільні перевірки усіх торговельних мереж досі відсутні. А тому питання, скільки ще в країні залишається небезпечних магазинів - цілком логічне.

Тим паче, що новини про перевищення обов'язків з боку охоронців, використання сили проти покупців і навіть факти нових перестрілок надто часто з'являються в тому чи іншому регіоні. Тож про лад в цій сфері, як і остаточну крапку у справі Мазурка попри її офіційне закриття - говорити ще зарано.

Кореспондент ТСН Іван Гребенюк

Ексклюзивні зізнання родичів загиблих охоронців,як змінилось їхнє життя за рік, особливий погляд на справу Мазурка його рідних та авторитетних експертів, нові кримінальні справи в міліції, в яких фігурує ім'я Ярослава Мазурка - дивіться сьогодні в ТСН о 19:30!

Повʼязані теми:

Наступна публікація