Річниця загибелі Чорновола. Соратники нарікають, що висновків слідства досі нема

Лідер "Народного Руху" загинув 20 років назад.

Минула 20 річниця смерті В'ячеслава Чорновола. За цей час слідство і суди не змогли знайти і покарати організаторів і виконавців убивства політика, йдеться у випуску ТСН.16:45.

Паляниця, свічка та Біблія лежать біля кам’яного хреста – на місці, що за п'ять кілометрів від Борисполя. Тут в автокатастрофі загинув лідер "Народного руху". Люди навколо під шум автомобілів хвилиною мовчання вшановують пам'ять В’ячеслав Чорновола.

Вже 20 років поспіль на місці смерті друзі, родичі та однопартійці говорять про невідворотність покарання. Проте справа його смерті так і залишається нерозкритою. "Я маю надію тільки на те, що рано чи пізно всі, хто причетні до злочину десь у Москві, почнуть видавати вовчі мемуари, так як було по загиблих оунівцях", - каже син політика Тарас Чорновіл.  

Відео В Україні вшановують пам'ять В'ячеслава Чорновола

20-та річниця смерті В'ячеслава Чорновола. Його загадкова загибель в автокатастрофі досі не розкрита, і в найближчі роки цього не станеться - припускає син Тарас. За два десятки років слідство та суди так і не спромоглися знайти і покарати організаторів та виконавців убивства політика – кажуть родичі та однопартійці.  

В Україні вшановують пам'ять В'ячеслава Чорновола

У березні 1999 року автомобіль, в якому їхав В’ячеслав Чорновол, на повній швидкості врізався у навантажений зерном КамАЗ. Чорновіл і його водій загинули одразу. Силовики заявили, що це нещасний випадок. Рухівці переконані - це навмисне вбивство та політична розправа над  політиком за півроку до президентських виборів. Нині у розслідуванні все менше доказів. Свідки  помирають чи зникають, а остаточного вердикту, що це було вбивство або звичайна ДТП ніхто так і не дає.

"Його хороший друг Вацлав Гавел став тоді президентом Чехії. Яка Чехія? Його однодумець Валенса став президентом Польщі. Яка сьогодні Польща", - каже Тарас Чорновол. Однодумці лідера "Народного Руху" переконані, що Україна за його президентства стала б успішною європейською країною.

За свої погляди В'ячеслав Чорновол 15 років відсидів у радянських в’язницях. На початку 90-х очолив національно-демократичний рух в Україні. Його соратники вважають Чорновола символом і героєм своєї епохи.

Нагадаємо, у день народження В’ячеслава Чорновола - 24 грудня,  в Україні проводять мітинги на його честь. 

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко.

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції