Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рідні полонених пікетували Банкову під час саміту Україна-ЄС

Люди передали свої вимоги європейським політикам.

Під час саміту Україна-ЄС під Адміністрацію Президента прийшли кілька десятків родичів бранців Кремля. Вони принесли фотографії своїх близьких і підготували пропозиції до європейських лідерів заради порятунку близьких із російського полону, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Родичі жертв окупаційних режимів у Криму та на Донбасі вперше зібралися разом на спільну акцію. Вони хотіли показати, що причина їхньої біди одна - Кремль. Планували зробити це під Адміністрацією президента, однак із міркувань безпеки їх не пустили ближче, ніж до клубу Кабміна, тож довелося відтіснитися на тротуар на Інститутській.

Відео Під час саміту Україна-ЄС рідні бранців Кремля прохали про допомогу зі звільненням полонених

Чоловіки і жінки у футболках з портретами тримають у руках фотографії своїх близьких. Загалом нарахували 44 українця, яких тримають у кримських та російських в'язницях за сфальшованими кримінальними справами, зізнання в яких вибивають тортурами. На окупованих територіях Донбасу чекають повернення додому 132 військових. Їхні імена у мінських списках. "Нормальна повноцінна зустріч буде 22 серпня. Вибачте, хлопці як сиділи, так сидять. Треба їздити в Мінськ", - каже дружина полоненого Наталія Герасименко. "Мій син уже підтверджений 2,5 роки, але ніякого результату немає. Получається так: Мінськ почався – закінчилися звільнення", - каже Людмила Лазаренко.

Організатор акції Марія Томак каже, що те, що стосується мінських переговорних процесів – не має сили для інших бранців. "Не стосується так званих в'язнів Кремля, тому з цього приводу є окрема вимога, яка стосується того, що має бути окремий переговорний формат по Криму", - наголосила вона.

Фотогалерея "Не відмовляємося від своїх хлопців": у ЗСУ підтвердили особи полонених бойовиками розвідників (2 фото)

Люди хочуть, щоб у ЄС був окремий представник, який опікувався б проблемами окупованих територій. Вони також говорять про додаткові санкції проти Росії. Усі вимоги виклали у колективному зверенні до європейських лідерів. Передати його за адресою обіцяє віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе. А от очі бранців Кремля з плакатів європейські лідери так і не побачили – їхні кортежі їхали іншою дорогою.

Напередодні на Донеччині СБУ спільно з поліцією затримала бойовика банформування "Восток". "Під час спілкування з оперативниками спецслужби затриманий надав відомості, що свідчать про вбивства бойовиками українських військовополонених. Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 260 Кримінального кодексу України", - йдеться у повідомленні правоохоронців.

Кореспондент ТСН Ольга Нескородяна

Залиште свій коментар

Вибір редакції