Рідні померлої від кору 25-річної жительки Прикарпаття оскаржили офіційну причину смерті

Рідні померлої від кору 25-річної жительки Прикарпаття оскаржили офіційну причину смерті

Рідні померлої від кору 25-річної жительки Прикарпаття оскаржили офіційну причину смерті

Фото: ТСН

Вони винуватять районних лікарів, котрі не розгледіли запалення легенів.

Рідні померлої на Прикарпатті 25-річної Ірини Остап’юк сумніваються в офіційному висновку про причину смерті через кір. Близькі вважають, що насправді мала місце лікарська помилка, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Перші симптоми хвороби – нежить та біль у горлі – з’явились у жінки в п’ятницю, коли родина святкувала день народження її чоловіка. На вихідних в Ірини піднялася температура і з’явилася висипка, яку жінка сприйняла за стоматит. У понеділок лікар діагностував кір. "Даних за ГРВІ не було", - пояснила завідуюча інфекційним відділенням Надвірнянської ЦРЛ Валентина Дронів. Після госпіталізації перебіг хвороби спочатку тривав за звичайним сценарієм, але через добу медики занепокоїлися. "Симптоми не були характерні, як для кору: біль в животі, різка фізична слабкість, головокружіння", - пояснила лікарка.

Рідні 25-річної жінки, яка померла на Прикарпатті від кору, винуватять у її смерті лікарів

Рідні 25-річної жінки, яка померла на Прикарпатті від кору, винуватять у її смерті лікарів

Після цього пацієнтку перевели до реанімації. "В неї настільки стан погіршився, що ноги всі сині були, все тіло боліло. Лікарі казали: так має бути, і що вона себе накручує і стимулює біль", - розповів вдівець Ігор Остап’юк. Родичі, які бачили, що Ірині гіршає на очах, добилися перевезення жінки до Івано-Франківська, а там в історії хвороби з’явився додатковий діагноз. "Коли ми зробили своє обстеження, була двобічна пневмонія", - твердить заступник головного лікаря обласної інфекційної лікарні Любов Андрусишин.

До Івано-Франківська Ірину привезли вже у у стані інфекційно-токсичного шоку останнього, третього ступеня. Півтори доби медики боролися за її життя, але програли. "Серцево-судинна діяльність була порушена, пішли зміни, коли страждають всі органи системи", - пояснила медик. Через це близькі померлої звернулися з претензіями до надвірнянських лікарів, які не розгледіли пневмонію. "Судячи з того, що нам сказала лікарка в обласній лікарні, неправильно було призначене лікування. Якщо б перше лікування було правильним і правильний діагноз був поставлений – шанси вижити жінка мала б", - пояснив двоюрідний брат померлої Іван Качанюк.

Вдівець переконаний, що кір не міг дати такого ускладнення, бо при розтині виявилося, що все тіло померлої було залите водою. Медики ж дії колег публічно не коментують і радять дочекатися висновків експертів. Але рідні вже зараз готують звернення до обласної прокуратури, аби покарати винних, на їхню думку, в смерті матері 7-річної дівчинки. І просять, аби фігурантів цієї справи на час слідства відсторонили від роботи.

Кореспондент ТСН Алла Пасс

Повʼязані теми:

Наступна публікація