Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рідні загиблих майданівців стримано сприйняли проект меморіалу Героям Небесної Сотні

Чимало людей спантеличені фактом, що вулиці Інститутської більше не стане.

У центрі Києва на місці розстрілу Героїв Небесної Сотні з’явиться меморіал у вигляді парку та дерев. Проект без помпезності, скульптур і стел переміг на конкурсі, організованому німцем Бенжаміном Хоссбахом, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Міністр культури Євген Ніщук вражений ідеєю проекту, а надто тим, що в конкурсі перемогли українці. "На наш великий подив, переможцями цього проекту стали дві авторки, тобто в співавторстві – це львівська студія Ірина Волинець і Марія Процик, яка працює в Ротердамі", - зізнався він.

ВідеоВ столиці оголосили переможців проекту Меморіалу Героїв Небесної сотні

Організатор конкурсу презентував проект, за який члени журі віддали найбільше голосів. Ніяких помпезних скульптур чи стел. Парк, ба радше сад серед міста.

В столиці оголосили переможців проекту Меморіалу Героїв Небесної сотні

Натомість родичі загиблих євромайданівців мають до проекту зауваження – вони проситимуть залишити недоторканими  хоча б місця, де загинули їхні рідні. Міністр обіцяє врахувати всі побажання, а проект називає базовим, у котрий іще вноситимуть доповнення. За словами Ніщука, основні експонати перебуватимуть у музеї, а паркові доріжки саме туди й вестимуть людей. Але для багатьох цінне навіть каміння на Майдані, переконують родичі загиблих, тож переконані, що іще дискутуватимуть.

Наразі зрозуміло, що вулиці Небесної Сотні саме як вулиці після реалізації проекту вже не буде – замість неї над Майданом з’явиться парк. І саме це бентежить багатьох учасників Революції Гідності, котрі запам’ятали саме дорогу, бруківку, барикади та подвиг побратимів, які поклали на ній власні життя заради віри у кращу долю своєї Батьківщини.

Кореспондент ТСН Олександр Загородний

Залиште свій коментар

Вибір редакції