Рідновіри святкують Водосвяття

У цей день вони прорубують ополонку і занурються у крижану воду - її вважають цілющою.

Рідновіри святкують 6 січня Ярдана, або Водосвяття. У цей день вони прорубують ополонку і занурються у крижану воду - її вважають цілющою. На Тернопільщині діє єдиний в Україні Духовний центр Родового вогнища рідної православної віри. Туди з’їхалася майже сотня рідновірів не лише з України, а й із Росії, Татарстану та Німеччини.

Під час Водосвяття рідновіри вшановують Бога сонця Дажбога та Богиню води Дану. Кажуть, 6 січня Дажбог висловлює Дані свою щиру любов , щоб на Великдень заручитися, а на Купала одружитися .

Перед тим як стрибнути у святкову купіль, рідновіри моляться і славлять у піснях Дану та Дажбога. Кажуть, по тому лізти в ополонку не так лячно і зовсім не холодно.

"В нас не має випадків тих людей , які скупалися в цей час і хворіють. Тому нам дивно на моржів дивитися , бо ми знаємо, що людина , яка наснажилася божим духом і в святий час стрибає в воду ніколи не захворіє", запевняє Верховний Волхв Руси-України Родового Вогнища Православної Віри Володимир Куровський.

У крижану воду занурюються по черзі. Першими купаються найрішучіші. Більшість робить це без попереднього загартування і лише на свято Ярдана.

Росіянці Даярі (Зінаїді Барановій) з Краснодарського краю - сімдесят п’ять. Останні десять років не хворіє, не харчується і не п’є рідини. Каже, почувається чудово, бо замість їжі, вживає лише енергію.

Сьогодні рідновіри встановили та освятили єдиного в Україні ідола – Бога Рода Всевишнього. Місце навколо нього назвали святим і паломницьким. Тепер чекають охочих зцілюватися.

Читайте також:

На Тернопільщині селяни хочуть виселити язичників (відео)

Україна святкує Святвечір

Програма святкових заходів на Новий рік і Різдво

 

ВідеоРідновіри святкують Водосвяття

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: