Рік без результату: у Чернігові триває суд над неповнолітніми кривдниками школярки

Дата публікації
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рік без результату: у Чернігові триває суд над неповнолітніми кривдниками школярки

Адвокат дівчини вважає, що реального покарання винуватцям не буде.

У Чернігові рік триває розгляд справи про побиття однолітками школярки Поліни Малоштан, котра досі не може оговтатися від пережитого. Дівчина має психологічні травми і проблеми зі здоров’ям за наслідками минулорічних подій, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Поліна виходить на вулицю в темних окулярах і весь час озирається. "Почалися великі проблеми з очима: спочатку упав зір, а тепер стало все вискакувати там – капіляри і грижа", - пояснила дівчина. Її та ще двох дівчаток відгамселили у дворі багатоповерхівки інші дівчата, бо не дали мобільний телефон. Повз проходили байдужі перехожі, а юрба дітлашні, що оточила бійку, під’юджувала та знімала все на мобільний. У Поліни тоді діагностували струс мозку, травму очей, а ще вона обрізала волосся, бо його підпалили запальничкою.

За рік розслідування суд не покарав жодного винного у побитті дівчини однолітками з Чернігова

За рік розслідування суд не покарав жодного винного у побитті дівчини однолітками з Чернігова

Лишень одній із шістьох кривдниць Поліни було 18 – це студентка педагогічного вишу. Решті не виповнилося й 14 років. На суди вони ходили з батьками, від журналістів ховалися, а згодом справу зробили закритою, аби не порушувати права неповнолітніх. Адвокат потерпілої переконаний, що покараних у цій справі не буде. "Фактично, до кримінальної відповідальності неповнолітні притягнуті не будуть, якщо залишиться така кваліфікація, оскільки підпадають під дію закону про амністію. Єдине – це старша дівчина може понести відповідальність у тому випадку, якщо справа довго не триватиме. Якщо довго триватиме, щодо неї справу закриють по строкам давності", - вважає юрист Сергій Нестеренко. На його думку, справу варто було розглядати не як хуліганство, а як розбійний напад.

Але про нове обвинувачення клопотатимуть, коли буде вирок за статтею про хуліганство. А коли це станеться – не прогнозують навіть у прокуратурі.Там пояснюють, що за понад рік судового розгляду було призначено 14 судових засідань, із яких 9 не відбудися, бо хтось зі сторін на засідання не з’являвся. "Ходжу на суди. Уже в печінках вони мені – бачити ці обличчя. Ніхто навіть "вибач" не сказав. Зато батьки насміхаються і жартують", - розповіла потерпіла дівчина. Батьки дітей, котрих підозрюють у хуліганстві, коментувати нічого не хочуть.

Психологи радять батькам нападниць не відмахуватись од усіх, а попіклуватися про своїх дітей. "Вони також жертви – своїх батьків, суспільства, в якому живуть. Агресори тривалий час будуть вважати себе правими, і одразу з цим не впоратися, тут потрібен працювати психолог", - переконана Наталія Підлісна. До психолога радить піти й Поліні, аби навчитися заново ходити гуляти, дружити і не носити в собі зла, бо нападницям рано чи пізно прийде покарання – якщо не юридичне, то життєве.

Кореспондент ТСН Інна Боднар

Наступна публікація