Рік енергоефективності: у 2019-му будинки українців "просканують" тепловізорами

Дата публікації
Перегляди
2479
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Рік енергоефективності: у 2019-му будинки українців "просканують" тепловізорами

Фото: УНІАН

Енергоаудитори видаватимуть сертифікати, що можуть зменшувати суми в комунальних платіжках.

Наступного року в Україні запроваджують енергетичний сертифікат. Новобудови, адміністративні будівлі та будинки, які збираються утеплювати, обов’язково мають пройти енергоаудит і отримати новий документ, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Із приладом у руках Сергій ледь не щодня заглядає по чужих вікнах. "На четвертому поверху вікна сифонять. Видно, що рама прилягає нещільно", - коментує чоловік із тепловізором. Енергоаудитор за годину обстеження може поставити "діагноз" будь-якій будівлі. Класична київська багатоповерхівка, зведена з радянських панелей, має класичні проблеми втрати тепла. Зелений, жовтий і червоний кольори на тепловізорі – це гроші, викинуті на нагрівання вулиці. "Будинок D або F – це найгірший клас", - констатує Сергій Машкара.

Енергетичні сертифікати для будівель запровадять в Україні з 2019 року

Енергетичні сертифікати для будівель запровадять в Україні з 2019 року

Відтепер усі будинки будуть класифікувати за енергоефективністю, на кшталт побутової техніки: A – найекономніший, F – найгірший. Доведеться отримати спеціальний документ. "Починаючи з липня 2019 року, всі нові будинки, які споруджуються, повинні мати енергетичний сертифікат, щоб людина бачила, скільки цей будинок споживає", - пояснив голова Держенергоефективності Сергій Савчук. Одержувати енергетичні сертифікати змусять і будинки, які збираються утеплювати державним коштом, а також адміністративні будівлі.

Комітети парламенту, Кабмін, адміністрації і міністерства втрачають тепло не гірше за старі хрущовки. "Енергетичний аудит Мінрегіону: у них втрати такі точно, як у житлових будівлях – близько 60%", - каже експерт офісу підтримки реформ Мінрегіонбуду Валентина Гуч. Наступного року чиновників змусять утеплювати адмінбудівлі, проекти модернізації для цього вже розробляють. Збільшують фінансування і для утеплення житлових багатоповерхівок – проте без енергоаудиту грошей ніхто не дасть. "Це як діагноз потрібно поставити перед лікуванням. Так само і енергоаудит покаже, наскільки будівля споживає по-справжньому. Які заходи будуть ефективними", - пояснила в.о. директора держустанови "Фонд енергоефективності" Юлія Головатюк-Унгуряну.

Кореспондент ТСН Ігор Бондаренко

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
2479
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація