Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рік після вбивства Шаповала: слідство мовчить, друзі не сумніваються в російському сліді

Видатного розвідника згадали в Києві.

Минув рік від дня загибелі командира загону військової розвідки Максима Шаповала, автомобіль котрого посеред дня підірвали на Солом'янській площі столиці. Вибухівка була дистанційно керованою, а слідчі органи тоді заявили про російський слід, але винних в убивстві досі не назвали, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Роковини смерті Шаповала вшанували військовим маршем, хвилиною мовчання та відкриттям меморіальної дошки на будинку, де жив полковник. Рідні не стримували сліз, колеги не приховували смутку, адже полковник робив колосальну роботу, про яку більшість українців навіть не знали. Російські паспорти, які в Мюнхені демонстрували, як доказ присутності кадрових російських військових, збирав саме Шаповал із підлеглими на полі бою і навіть на окупованій стороні.  Що Шаповал першим заходив і в донецький аерпорт Україна теж дізналася тільки після його смерті. Про свої справи професіонал не розповідав навіть рідним.

Відео Оркестри, сльози і меморіальна дошка: минув рік від дня загибелі Максима Шаповала

Сьогодні - рік від дня загибелі командира загону військової розвідки Максима Шаповала. Його автомобіль посеред дня підірвали на Солом'янській площі столиці. Вибухівка була дистанційно керованою. Слідчі органи тоді заявили про російський слід. Але винних в убивстві досі не назвали.

Оркестри, сльози і меморіальна дошка: минув рік від дня загибелі Максима Шаповала

Його підлеглі кажуть, що він завжди був дуже вимогливим як до себе, так і до інших – усе для того, щоби під час бою бійці вціліли та виконали завдання. "Він настільки миттєва і правильно приймав рішення, що нам навіть подекуди було складно зрозуміти, що відбувається, а в цей момент він уже планував, що робити далі", - кажуть про військового. Із найгарячіших точок Шаповал повернувся живим, але життя його обірвалося вже в мирному Києві. Про трагічні події річної давнини на місці події принаймні візуально сьогодні уже нічого не нагадує, але якщо придивитися уважно, то чи не на кожному стовпі можна побачити камери.

У Головному управлінні розвідки пояснюють, що після замаху зробили висновки і за безпекою бійців та їхніх рідних стежать значно більше, ніж колись. Проте слідство в справі про вбивство Шаповала досі не завершене, хоч у прокуратурі провели 20 необхідних експертиз й допитали понад 700 свідків. Наразі встановили, що вибуховий пристрій був саморобний та із радіокеруванням, навіть визначили коло підозрюваних, але хто саме винен у смерті – поки що не кажуть. "У створенні цього саморобного вибухового пристрою брали участь високонавчені фахівці. Серед шахтарів та звичайних робочих таких немає. Ми не виключаємо, що до цього причетна спецслужба держави, яка знаходиться на півночі від нас", - розповів речник ГПУ Андрій Лисенко.

Фотогалерея Підрив полковника розвідки Шаповала. Що важливо знати про теракт у Києві (6 фото)

Ігор Гордійчук був із Шаповалом у донецькому аеропорту та переконаний, що вбивство розвідника – то робота російських спецслужб. Полковника ліквідували, бо він найбільше знав і вмів. "Там, де мій загін брав участь – найбільш корисну інформацію в 99% відсотках приносив саме його загін", - розповів Гордійчук. Він не сумнівається, що це не останній теракт росіян, бо попереду вибори і противник використовуватиме всі методи, аби дестабілізувати Україну.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції