Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Рік після вибухів на складах в Ічні. Постраждалі живуть в аварійних помешкань, а гроші кудись зникають

Рік після вибухів на складах в Ічні. Постраждалі живуть в аварійних помешкань, а гроші кудись зникають

До зони ураження потрапило 37 населених пунктів Ічнянського та Прилуцького районів з населенням понад 18 тисяч осіб.

Рік тому біля Ічні Чернігівської області вибухали військові склади. У зону ураження тоді потрапили майже чотири десятки сіл і містечок Ічнянського та Прилуцького районів Чернігівщини. По гарячих слідах трагедії Уряд Володимира Гройсмана вже наступного дня виділив для допомоги потерпілим 100 мільйонів гривень. Проте до початку 2019-го встигли освоїти лише десяту частину цих коштів, а вже цього року жодна копійка цих виплат на адресу не потрапила, йдеться у сюжеті ТСН.Тиждень.

Катастрофа для родини Надії Ілляшенко триває досі. Жінка показує в Ічні помешкання своєї доньки - матері-одиначки п’ятьох дітей. Хатка стара, але до вибухів вона трималася купи. Сім’ї страшно вночі, бо порепана хатина може заживо поховати всіх. Після вибухів пошкоджене житло двічі ставили і знімали з обліку. Проте до сьогодні нічого не дали. Невдоволених постраждалих від вибухів, а відтак ображених на владу в Ічні та околицях десятки. Тоді до зони ураження потрапило 37 населених пунктів Ічнянського та Прилуцького районів з населенням понад 18 тисяч осіб.

Гірше мешканцям військового містечка, будинки яких недоступні для преси. Антоніна Калінич мешканка військового містечка смт Дружба: "У нашому домі досі вісять одіяла замість дверей у людей. Побиті двері".

Заявлений кошторис ремонту 73 приватних помешкань – 6 млн 300 тис грн. Але людей обурює, що із тими 17 будинками і квартирами, що встигли купити за державний кошт, кошти, не все чесно. За словами депутатки міської ради, все від самого початку було непрозорим. Серед закидів до міського голови Ічні Оксани Андріанової купівля будинків і квартир тим, хто фактично не проживав у зоні ураження, а лише мав там спадщину. Та й благодійну допомогу у вигляді матеріалів роздали начебто не всю і не всім. Всі обвинувачення влада відкидає.

Подейкують також, що у будинках, господарі яких отримали заміну, досі хтось живе. Так, в одному із будинків нікого немає вдома. Але точно відомо, що господиня Валентина тут проживає. За документами від грудня це приміщення мало перейти в власність міста Ічнянської міськради і взагалі демонтоване. Насправді ми бачимо, що хата стоїть, хазяйка просто кудись вийшла і собака охороняє будинок.

Напередодні річниці вибухів по домівках потерпільців начебто ходили представники поліції і прокуратури, розпитували людей щодо можливих зловживань ічнянських чиновників.

В обласній адміністрації кажуть, що збір необхідної документації нелегка справа, і обіцяні урядом Гройсмана по гарячих слідах трагедії 100 мільйонів гривень ніколи не було в області. У Мінекономіки, по-перше, підтверджено обсяг коштів для ремонтів приватних будинків лише на 2 з половиною мільйони гривень замість очікуваних ічнянцями  більше 6 мільйонів. Відомство вже двічі зверталося до Чернігівської облдержадміністрації з проханням невідкладно надати усю необхідну документацію. До Києва ці матеріали не надійшли. Після їхнього отримання Кабмін негайно перерахує кошти з резервного фонду державного бюджету.

По суті все знов вперлося в повільну паперову роботу чиновників. Вони ніби й працюють, але завершення їхньої праці дочекатися зможуть не всі.

Костянтин Грубич

Залиште свій коментар

Вибір редакції