Психіатри: рішення про психічну експертизу Черновецького незаконне

Психотерапевти та юристи переконані, що Тимчасова слідча комісія ВР не може вимагати проведення психіатричної експертизи київського мера, це суперечить закону.

Рішення Тимчасової слідчої комісії Верховної ради про психіатричну експертизу київського міського голови Леоніда Черновецького є піар-акцією.

Про це заявив виконавчий секретар Асоціації психіатрів України, відомий психіатр і правозахисник Семен Глузман в коментарі для газети "Дзеркало тижня".

При цьому він підкреслив, що подібні дії мають явний протизаконний характер. "Я не належу до категорії шанувальників талантів пана Черновецького, за нього не голосував, але мені дуже неприємно, що люди, які називають себе законодавцями і є власне законодавцями, порушують закон", - сказав він.

За словами Глузмана, примусова психіатрична експертиза можлива тільки у разі соціальної небезпеки індивіда. "Існує закон України "Про психіатричну допомогу". У ньому передбачена конкретна процедура, коли людина може бути піддана проти його волі огляду психіатром. Це пов'язано з конкретними обставинами, коли людина, наприклад, соціально небезпечна. Мені не доводилося чути, щоб пан Черновецкий когось покусав на Хрещатику", - додав Глузман.

Він також відзначив, що це може стати "дуже небезпечним прецедентом для суспільства, тому що загрожує поверненням навіть не в тоталітарне комуністичне минуле, а кудись глибше". "Якщо законодавець, щоб пропіаритися, порушує закон і нехтує правами людини, то це поганий законодавець", - переконаний Глузман.

Юрист, секретар комітету з питань правової політики ВР Олена Лукаш також вважає, що "Подібне рішення комісії є незаконним, оскільки усі люди вільні і рівні у своїх правах, кожна людина має право на свободу та особисту недоторканність", - зазначила юрист.

Вона також повідомила, що Верховною радою 15 січня цього року було прийнято закон про тимчасові слідчі комісії, статтею 12 якого дійсно слідча комісія наділена правом призначати необхідні експертизи та запрошувати на засідання експертів. Однак, по-перше, цей закон на сьогоднішній день не набув чинності, а по-друге, норма цього закону щодо можливості ТСК призначати експертизи є загальною і може бути реалізована лише у порядку, передбаченому Законом "Про психіатричну допомогу".

Нагадаємо, на засіданні Тимчасової комісії Верховної ради із питань розслідування діяльності київської міської влади ухвалене одноголосне рішення про проведення психіатричної експертизи голови Київської міської державної адміністрації Леоніда Черновецького.

Читайте також:

ВР відправила Черновецького на психіатричну експертизу

Балога: Тимошенко уклала з Черновецьким "пакт про ненапад"

Леонід Черновецький, Вечірній квартал
Черновецький та "ВІА Гра" на одній сцені

Рейтинг антипатій українців очолили Черновецький і Ющенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: