Рішення про визнання Сталіна винним у Голодоморі в Україні набуло чинності

Через тиждень після прийняття рішення Апеляційного суду Києва про визнання керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні у 1932-33 роках набуло чинності.

Рішення Апеляційного суду Києва про визнання Йосипа Сталіна та інших керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні у 1932-33 роках набуло чинності.

Протягом семи днів з моменту оголошення цієї постанови ніхто не оскаржив її в касаційному порядку, і вона, таким чином, набрала чинності, зазначили в пресс-службі СБУ.

Як повідомлялося, 13 січня Апеляційний суд м. Києва визнав керівників більшовицького тоталітарного режиму винними у геноциді в Україні у 1932-1933 роках.

Суд констатував, що Йосип Сталін (Джугашвілі), В’ячеслав Молотов (Скрябін), Лазар Каганович, Павло Постишев, Станіслав Косіор, Влас Чубар і Мендель Хатаєвич скоїли злочин геноциду, передбачений Кримінальним кодексом України.

Водночас суд закрив кримінальну справу у зв’язку з їхньою смертю.

За оцінками СБУ, жертвами Голодомору 1932-33 років стали понад 10 мільйонів людей у 18 регіонах України. Кримінальну справу за фактом здійснення геноциду українського народу спецслужби порушили у травні минулого року.

Зазначимо також, що 21 січня у місті Новоазовськ на Донеччині розпочався перший в історії України процес, пов'язаний з публічно висловленим сумнівом у тому, що Голодомор 1932-1933 років є геноцидом українського народу. Відповідачем став головний редактор районної газети "Рідне Приазов'я" Сергій Шведко.

Шведко у своєму виданні опублікував матеріал "Голодомор крокує по країні?", в якому засумнівався, що голод, що наздогнав країну в 1932-1933 роках, став геноцидом для українського народу. Позов на захист честі та гідності українського народу і про визнання статті наругою над пам'яттю жертв трагедії 30-х рр. подав місцевий бізнесмен Василь Коваленко.

Читайте також:

Онук Сталіна хоче помститися СБУ за свого діда

Постраждалі від Голодомору зможуть вимагати компенсації від іноземних країн

Суд Києва визнав Сталіна винним у геноциді українців

Почався перший в історії України суд за заперечення Голодомору 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: