Рішення суду ООН приведе російських чиновників і Путіна на лаву підсудних – голова Меджлісу

Рефат Чубаров не сумнівається, що Міжнародний трибунал щодо злочинів Кремля буде створений.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров переконаний, що сьогоднішнє рішення суду ООН заклало перші заходи, які приведуть вищих російських чиновників на лаву підсудних Міжнародного трибуналу.

Про це він написав на своїй сторінці в Facebook.

"Упевнений, що сьогодні закладені перші практичні заходи, які обов'язково приведуть вищих російських чиновників на чолі з Путіним на лаву підсудних Міжнародного трибуналу для розгляду злочинів, скоєних Росією проти України. А в тому, що такий Міжнародний трибунал буде створено, у мене немає ніяких сумнівів", – написав Чубаров.

Своєю чергою, адвокат Микола Полозов, який захищає заступника голови Меджлісу Ахтема Чийгоза написав, що "рішення суду не позбавляє Україну права збирати і представляти в міжнародному суді ООН докази до початку розгляду позову по суті".

Він також зазначив, що труднощі, пов'язані з винесенням рішення про введення тимчасових заходів у зв'язку з порушеннями Конвенції про заборону фінансування тероризму, були очікуваними, оскільки "гібридна війна", розв'язана Кремлем, передбачала максимальне приховування доказів участі Росії в конфлікті на Донбасі.

Також на рішення суду ООН відреагував і голова МЗС України Павло Клімкін.

"Росія повинна негайно зупинити расову дискримінацію. Будемо працювати над втіленням наказу Міжнародного суду ООН, щоб зупинити агресора", – написав він на своїй сторінці у twitter.

Нагадаємо, 19 квітня Міжнародний суд ООН погодився ввести запобіжні заходи проти РФ для захисту національних меншин у Криму за позовом України.

Своїм рішенням суд ООН зобов'язав Росію утриматися від обмежень стосовно кримських татар на представництво своїх інтересів, включаючи відновлення діяльності Меджлісу, і забезпечити відновлення Української освіти.

Крім цього, суд наклав на обидві сторони зобов'язання уникати порушень Конвенції про попередження всіх форм расової дискримінації.

ВідеоМіжнародний суд ООН частково задовольнив позов України у справі проти Росії

Залиште свій коментар