Рівень сейсмічної небезпеки найбільшої в Україні АЕС невідомий

За словами експерта, у Карпатах є сейсмічна зона Вранча, яка генерує сильні землетруси, котрі час від часу стрясають практично всю Україну.

 Поблизу найбільшої в Україні та Європі Запорізької АЕС не існує сейсмічних станцій, і рівень її сейсмічної небезпеки наразі невідомий. Про це розповів заступник директора Інституту геофізики НАН України Олександр Кендзера, пише "Дзеркало тижня".

"Для Рівненської, Хмельницької та Південно-Української АЕС свого часу було проведено дослідження рівня сейсмічної небезпеки. На превеликий жаль, немає інформації про те, наскільки сейсмостійка Запорізька АЕС ", - розповів Кендзера.

Він відзначив, що, на жаль, сейсмостанцій у цьому регіоні немає взагалі.

"До того ж там ґрунти різної категорії, є ослаблені, а це означає, що наслідки коливань, викликаних однією й тією самою причиною, для таких грунтів можуть бути набагато гіршими", — зауважив експерт.

За його словами, більшість споруд на території України проектувалися без урахувань сейсмічної небезпеки.

"На картах, створених для будівництва різних типів споруд, показано зони сейсмічної бальності. Зокрема столиця України м. Київ перебуває у 5—6-бальній зоні, а Закарпатська, Одеська області — у 8-бальній, Кримський півострів — у 8-, 9- і навіть 10-бальній", — повідомив Кендзера.

Парадокс полягає в тому, відзначив експерт, що на територіях із відносно низьким рівнем природної сейсмічної небезпеки, до яких належить Україна, більшість споруд проектують не сейсмостійкими, внаслідок чого вони не є захищеними від потенційно можливих сейсмічних впливів, тобто є сейсмічно уразливими.

Кендзера наголосив, що небезпека землетрусів в Україні існує.

"У південній частині східних Карпат є сейсмічна зона Вранча, яка генерує сильні землетруси, котрі час від часу стрясають практично всю Україну. На нашій території є багато тектонічних розломів, які також можуть генерувати землетруси", - зазначив науковець.

Нагадаємо, зараз увага світу прикута до подій у Японії, де внаслідок землетрусу та викликаного ним цунамі сталося кілька аварій на атомних станціях.

Зазначим також, раніше повідомлялося що, на думку експертів, японській сценарій на українських АЕС повторитися не може: реактори мають не менше двох систем безпеки.

Читайте також:

Декілька нових потужних землетрусів потрясли Японію

Землетрус 11 березня в Японії записали на аудіо

Землетруси сталися у Росії та Греції

Експерти: українські АЕС витримають не тільки землетрус, але й теракт

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: