Рівненчанину, двічі засудженому до розстрілу в СРСР, вручили орден УПА

За звинуваченнями у зраді Батьківщини та націоналістичній діяльності чоловік провів у радянських таборах понад 31 рік.

13 травня відзначив 85-річчя Микола Курчик – єдиний мешканець хутора Харалуг в Корецькому районі Рівненської області.

З цієї нагоди його привітали двоюрідні сестри, друзі, побратими та журналісти. Серед почесних гостей був Герой України Юрій Шухевич – син легендарного командувача УПА хорунжого генерала Романа Шухевича.

Іменинник розповів гостям, що вперше його засудили до страти начебто через зраду Батьківщини, хоча він зазначив, що ніколи не визнавав Радянський Союз своєю батьківщиною, тому що був громадянином Польщі.

Пізніше він був засуджений до такого ж покарання за звинуваченням в націоналістичній діяльності і за пошук політичного притулку за кордоном. Обидва вироки були замінені великими строками ув’язнення.

Загалом Курчик відсидів у концтаборах 31 рік 2 місяці і 25 днів. В таборах він був разом із відомими людьми – В’ячеславом Чорноволом, Левком Лук’яненком та Степаном Хмарою.

Повернувшись із ув’язнення Курчик так і не одружився, і з 1979 року проживає на батьківському хуторі. Зараз він там єдиний мешканець.

Побратими по боротьбі вручили імениннику один з орденів УПА і подарували книгу про національно-визвольний рух в Україні. Курчик розповів про свою найзаповітнішу мрію – щоб Україна стала українською і щоб в ній зникла більшовицька ідея.

Нагадаємо, 12 березня депутати Львівської облради звернулися до президента Ющенка з проханням заснувати орден Степана Бандери.

На думку депутатів, орденом було б варто нагороджувати громадян, що внесли істотний внесок у розвиток країни, або борців за незалежність України. Нагороду пропонують назвати "Золотий хрест за заслуги перед українською нацією".

Як відомо, 1 січня 2009 року виповнилось сто років від дня народження Степана Бандери. Верховна рада постановила відмітити цю подію на державному рівні.

Було заплановано низку пам’ятних заходів, наприклад, випуск ювілейної монети та будівництво меморіального комплексу в Івано-Франківську.

Читайте також:

 У Польщі осквернили обеліск воїнам УПА

СБУ розсекретить злочини НКВС, вчинені задля дискредитації УПА

В СБУ знають, де шукати правду про УПА

СБУ: УПА не співпрацювала з гітлерівцями

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: