Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Різанина у Фінляндії: друзі загиблої шукають пояснень, чому жертвою стала українка

В убивці могли бути особисті мотиви, пов’язані з нерозділеним коханням.

Хлопця, який улаштував різанину в коледжі у Фінляндії, заарештували, він у лікарні, а щойно йому стане краще – перебереться до в'язниці. Його звинувачують у вбивстві 23-річної українки та дев'яти замахах на життя, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Трагедія сталася у торгівельному центрі фінського міста Куопіо просто посеред білого дня. Там було організоване навчання студентів напрямку "бізнес", і саме з аудиторії не повернулася молода українка. То був їхній звичайний навчальний день, аж раптом хлопець на имя Йоел Отто Аукусті Мартін витяг шаблю. Ніхто одразу не повірив, що вона справжня. Однак далі розпочалася різанина.

Відео У Фінляндії прощаються з 23-річною українкою, яку зарізав нападник у місцевому коледжі  

Хлопця, який влаштував різанину у коледжі у Фінляндії, заарештували. Відповідне рішення виніс повітовий суд фінської області Північне Саво. Нині підозрюваний у лікарні, та щойно йому стане краще - перебереться до в'язниці. Його звинувачують у вбивстві та дев'яти замахах на життя. Нагадаємо, жертвою чоловіка стала 23-річна українка.  

У Фінляндії прощаються з 23-річною українкою, яку зарізав нападник у місцевому коледжі  

Місто Куопіо невелике, там живе 100 тисяч людей, і у місцевому університетському шпиталі нечасто бувають швидкі. Але того дня їх одночасно приїхало цілих вісім, ще лікарі ніколи не бачили подібний характер травм. "Вони намагалися уникнути ударів по собі мечем, закривалися руками. І тому дуже багато поранень на руках. Ми їх називаємо ранами самозахисту. Сталь була дуже гострою", - каже медичний директор університетського шпиталю Хейкі Міеттінен.

Оскаженілого хлопця зупинила тільки куля поліцейського. І коп, і сам нападник також потрапили до лікарні, не вижила лише українка. "Він їй по горлу мечем", - розповів друг загиблої Олександр Ішаков. Дівчину звали Анна, їй було 23 роки, вона випускниця Харківського національного університету імені Каразина. Рідні та близькі дівчини приголомшені горем. Олександр був другом дівчини, вони вчили мову разом із 2017 року після її переїзду до Фінляндії. "Вона приїхала до чоловіка, вони тут розписалися. Кохання, щасливі були, скрізь мандрували", - розповів він.

У коледжі дівчина вчилася з весни. В її планах була кар’єра та щасливе життя. "У неї чоловік з Естонії, дітей не було. Вона хотіла спокійного життя в країні, де робота є, можна працювати, отримувати зарплату та жити спокійним життям зі своєю родиною", - розповіла знайома загиблої Кароліна Скрипніченко.

Фотогалерея Різанина в Парижі (10 фото)

Анна була надзвичайною красунею. В місті вперто ходять чутки, що вчинок нападника - невпевненого в собі хлопця, який все дитинство страждав від цькування - був спрямований особисто проти неї. "Вона була яскрава дівчина, складно було не помітити. Можливо, він був закоханий без відповіді", - припустив Олександр Ішаков.

Нападник уже прийшов до тями, але чи розповів про свої мотиви – невідомо. В аудиторіях у торгівельному центрі занять поки не буде. "Будівля, де студенти займались до того, була дуже старою, доки вони будуються, студенти займались в торгівельному центрі, там був нормальний сучасний студентський простір. Там було безпечно, так само як і в будь-якому іншому нашому кампусі", - розповів голова освітнього напрямку школи професій "Саккю" Хейккі Хелве. В коледжі, однак, зараз не всі почувають себе безпечно. "Ми маємо щось зробити з безпекою, це просто показало, як насправді легко прийти до класу зі зброєю", - вважає студентка Суві Корк.

У день, коли стало відомо, що загибла українка, скрізь по Фінляндії на знак скорботи і шани приспустили прапори. Біля місця її загибелі в одній з самих безпечних країн Європи люди досі приносять білі квіти і листівки із написами – "пам’ятаємо" і "пробач".

Кореспондентка ТСН Галина Сергєєва

Залиште свій коментар

Вибір редакції