Різдвяне послання: Папа Римський закликав пам’ятати про українців "у темряві, холоді, далеко від домівок"

Автор
Світлана НесчетнаСвітлана Несчетна
Дата публікації
Перегляди
3163
Час на прочитання
2 хв
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Різдвяне послання: Папа Римський закликав пам’ятати про українців "у темряві, холоді, далеко від домівок"

Фото: Associated Press

Понтифік попросив "просвітити уми" тих, хто може покласти край безглуздій війні проти України.

Папа Римський Франциск звернувся із традиційним посланням Urbi et Orbi - "Граду і миру" - і привітав вірян з Різдвом.

У посланні понтифік закликав до миру в Україні, нагадавши, що українці зустрічають це Різдво "в темряві, на холоді або вдалині від своїх будинків через руйнування, спричинені десятьма місяцями війни".

"Нехай зміцнить Господь нашу готовність до конкретних жестів солідарності і допомоги стражденним; нехай просвітить розум тих, хто має владу змусити замовкнути зброю і негайно покласти край цій безглуздій війні! На жаль, перевага віддається іншим доказам... Наш час позначено серйозним голодом у різних регіонах світу, на аренах нинішньої Третьої світової війни" , - сказав Франциск.

Понтифік додав, що будь-яка війна провокує голод, зазначивши, що події в Україні посилили ситуацію. Франциск згадав і про інші країни, де через конфлікти та насильства гинуть люди - Сирію, Ємен, Афганістан...

"Нехай приведе Господь до міцного перемир'я в Ємені, до примирення в М'янмі та Ірані, щоб припинилося кровопролиття! Нехай надихне Він політичні влади і всіх людей доброї волі на американському континенті до умиротворення політичної та соціальної напруженості, що стосується різних країн; я думаю, зокрема, про гаїтянський народ, який страждає вже тривалий час" , - зазначив Франциск у посланні "Граду і миру".

Папа Римський закликав допомагати біженцям і переселенцям, "які стукають у наші двері у пошуках втіхи, тепла та їжі", а також не забувати про "одиноких, сирот і старих, які ризикують бути викинутими на вулицю".

Нагадаємо, увечері 24 грудня президент України Володимир Зеленський привітав зі святом Різдва християн західного обряду.

Читайте також:

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
3163
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація