"Ризикує перетворитися на пустелю": вчені спрогнозували, як зміниться клімат в Україні в найближчі 100 років

"Ризикує перетворитися на пустелю": вчені спрогнозували, як зміниться клімат в Україні в найближчі 100 років

Фото: УНІАН

Надзвичайні погодні явища стануть звичними для українців.

Вже за 50 років Україна стане схожою на Австралію.  Територія буде поступово спустелюватися з південного сходу на північний захід. Через кліматичні зміни, більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону "ризикованого землеробства".

Про це розповів голова постійної комісії з питань екологічної політики КМДА Костянтин Яловий із посиланням на дослідження журналістів BBC-Україна.

"Клімат в Україні ставатиме теплішим та посушливішим. Територія буде поступово спустелюватися з південного сходу на північний захід. Це принесе з собою сухе та спекотне літо. Довгі посушливі періоди чергуватимуться з короткими, але сильними зливами", - написав він на своїй сторінці у Facebook.

За словами Ялового, незважаючи на те, що зими в Україні загалом потеплішають, слід готуватися до "температурних гойдалок".

"Періодично до нас надходитимуть аномальні похолодання з Арктики з сильними снігопадами. Разом з тим довготривалих сніжних періодів ставатиме менше", - пише він.

Крім того, надзвичайні погодні явища стануть звичними для українців. Посуха та сильні вітри викликатимуть пилові бурі. Непередбачуваний клімат призведе до збільшення частоти та інтенсивності інших аномалій: пожеж, посух, торнадо, буревіїв, сильних опадів.

"Через кліматичні зміни, більшість знаменитих українських чорноземів перетвориться на зону "ризикованого землеробства". Про сою та кукурудзу, основні експортні культури, доведеться забути. Нові умови дозволятимуть успішно вирощувати лише пшеницю та соняшники", - зазначає Яловий.

Водночас зміна умов існування призведе до міграції флори та фауни.

"Вже зараз до нас переселилися небачені до цього рожеві пелікани, шакали та степові лисиці з Центральної Азії. А зовсім скоро фауну України можуть поповнити нові види отруйних змій, сухопутні черепахи, багато комах та птахів", - розповів Яловий.

На думку вчених, потепління також загрожує поширенням в Україні нових хвороб. Нові види тварин, птахів та комах можуть розповсюджувати такі хвороби, як пташиний грип, гарячку східного Нілу, хворобу Лайма та сказ.

"Сценарій, за якого можливі описані кліматичні зміни, передбачає, що до 2100 року загальна температура планети виросте на 2-2,5 градуса. Це найімовірніший з прогнозів. Проте, якщо людство протидіятиме глобальному потеплінню не достатньо активно, є ризик песимістичного сценарію. Якщо середня температура підніметься на 3-4 градуси, Україна досить швидко ризикує перетворитися на пустелю", - резюмував Яловий.

Читайте також:

Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Найтепліший січень та "спека" в Антарктиці: глобальне потепління набирає обертів

Повʼязані теми:

Наступна публікація