РНБО: дії Чорноморського флоту ставлять під загрозу безпеку України

У РНБО підкреслюють, що факти порушень з боку військових РФ на території України набувають системного характеру.

Порушення російською стороною угоди про статус та умови перебування Чорноморського флоту РФ на території України може призвести до посилення напруженості у відносинах між двома країнами.

Про це заявляє Рада національної безпеки і оборони України з приводу порушень російськими військовими моряками порядку перевезення боєприпасів у Севастополі.

Як зазначається в заяві, зупинка українськими правоохоронцями автомобілів-ракетовозів ВМФ РФ 23 липня є вже третім випадком грубого порушенням національного законодавства України та пункту 5 статті 15 Угоди між Україною та Російською Федерацією про статус та умови перебування ЧФ РФ на території України протягом останнього місяця. "Висновок очевидний - факти порушень з боку військових РФ на території України набувають системного характеру", - йдеться в документі.

В РНБО зазначають, що командування Чорноморського флоту РФ, незважаючи на застереження українських компетентних органів та заяву Міністерства закордонних справ України, продовжує ігнорувати положення двосторонньої угоди, міжнародне право та українське законодавство. "В результаті ставиться під серйозну загрозу життя мешканців Севастополя та національна безпека України", - стверджують у РНБО.

"Складається враження, що нам свідомо намагаються продемонструвати неповагу до національного суверенітету і змусити звикнути, що такі самочинні дії російських збройних сил стануть звичним явищем. Мета – посилити напруженість між двома країнами", - вважають в Раді нацбезпеки.

Водночас у заяві наголошується, що Україна, не дивлячись на подібні випадки, що погіршують атмосферу двосторонніх партнерських відносин, залишається вірною принципам стратегічного партнерства із РФ і робитиме все для збереження миру, добросусідства та історичної спорідненості народів.

"Це важлива програмна позиція президента України, державних інституцій та політичних еліт, виконання якої можливе винятково за умов взаємоповаги, рівноправності та побудови відносин на принципах чіткого дотримання норм міжнародного права, положень спільних угод і вимог національного законодавства", - підкреслюється в заяві РНБО.

Нагадаємо, 23 липня у Севастополі вибухнув гучний скандал: представники Державтоінспекції та інших правоохоронних органів України затримали три російські вантажні автомашини з ракетами на борту, а також 22 бронетранспортери, які не погодили з місцевою владою своє пересування вулицями Севастополя. Також були затримані автомобілі з крилатими ракетами типу "Малахіт".

Росія наполягає, що БТРи брали участь у репетиції параду, присвяченого Дню ВМФ РФ.

Пізніше Севастопольське управління МВС заявило, що ніякого блокування БТРів взагалі не було, а насправді ДАІ просто запропонувало російській військовій техніці обрати інший маршрут для переміщення до місця постійної дислокації.

Проте ця заява вже не змогла зупинити скандал: два дні тому, 21 липня, севастопольська ДАІ вже затримувала дві вантажівки з аналогічними ракетами, які незаконно перевозилися містом. Ще один схожий випадок із затриманням колони вантажівок з ракетами стався 10 липня.

Читайте також:

Україна вимагає, щоб Росія припинила порушувати угоду про ЧФ РФ

Севастопольська ДАІ заперечує факт затримання російських БТРів

ЧФ Росії звинуватив Україну в провокації

Україна висилає російського дипломата

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: