РНБО: дострокові вибори до Верховної ради можливі. За законом Архімеда

Степан Гавриш впевнений, що до перевиборів парламенту можуть призвести недієздатність уряду й ВР.

Перший заступник секретаря РНБО Степан Гавриш заявив, що дострокові парламентські вибори все ще можливі, оскільки мова йде не про наміри президента на суб'єктивному рівні, а про дієздатність або недієздатність парламенту й уряду.

За словами Гавриша, парламент у вівторок не прийняв жодного з антикризових законів.

"Якщо так буде і далі і якщо уряд не буде здатний взяти на себе політичну відповідальність за стан справ у країні, ситуація буде погіршуватися і парламент буде ставати все більш недієздатним", - зазначив він.

Тоді дострокові вибори можуть відбутися в силу так званого "закону Архімеда": якщо криза буде давити на усіх без винятку інституційні, економічні й інші системи, то рано чи пізно прийдеться приймати таке рішення як спосіб виходу з кризи, вважає заступник секретаря РНБО.

"Але головна задача - не провести дострокові вибори, а знайти інструменти консолідації української політичної влади", - зазначив він.

Він вважає, що призначення Верховною радою виборів президента на жовтень - це політтехнологічний крок народних депутатів, які у такий спосіб "намагалися забезпечити собі відповідний політичний і конституційний імунітет проти дострокового розпуску парламенту".

Наслідком такого рішення парламенту, на думку Гавриша, буде конституційний конфлікт у країні, оскільки Конституцію "використовують як спосіб політичної боротьби".

Гавриш не сумнівається, що призначення виборів президента на 25 жовтня не відповідає діючій Конституції, відповідно до якої вибори мають відбудуться в січні наступного року.

"Народні депутати дають політичну оцінку Основному закону і відступають від головного принципу конституційного права, по якому стара Конституція не може переживати свій час", - сказав Гавриш.

"Якщо є необхідність, законодавець у перехідних положеннях зазначає, які принципи старої Конституції продовжують діяти, а в перехідних положеннях діючої української Конституції немає жодного слова про вибори президента", - зазначив він.

Крім того, це підсилить протистояння між президентом і парламентом, вважає він.

"Зрозуміло, що це варто розглядати як виклик президенту з погляду його гарантій якості політичної системи, яка повинна діяти в точній відповідності до Конституції. Тому він просто зобов'язаний звернутися в Конституційний суд з відповідним поданням", - підкреслив Гавриш.

Читайте також:

Президентська кампанія в Україні стартує 27 червня

Вибори президента відбудуться 25 жовтня 2009 року

Яценюк не виключає, що жовтневі вибори президента скасують

Ющенко: вибори будуть у січні 2010 року

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: