РНБО: Кадиров втягує Росію в холодну війну проти України

У Радбезі вказують, що заява Кадирова несе загрозу для національних безпек як України, так і Росії"

Заяви деяких російських політиків щодо України несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії. Про це йдеться у заяві апарату Ради нацбезпеки і оборони у відповідь на заяву президента Чечні Рамзана Кадирова щодо України.

"Не торкаючись особистості автора заяви та його неспроможності здійснювати серйозний вплив на політику центральної влади Росії у зовнішньополітичній сфері, варто зазначити - подібні "месиджі" несуть загрозу для національних безпек як України, так і Росії", - сказано у ній.

На думку членів апарату РНБО, ці заяви спрямовані на "демонтаж процесу стабілізації та виходу на новий рівень стратегічного партнерства двох рівних і незалежних держав".

"Особливою небезпекою є те, що вони торпедують гостру необхідність "перезавантаження" двосторонніх відносин, що все більше відіграють роль певних гарантів стабільності та безпеки від "Ванкувера до Владивостока", - сказано у заяві.

"Подібна заява має стати викликом як для державної влади Росії, так і для російської політичної еліти... Натомість така риторика Кадирова виправдовує і трагічну історію війни в Чечні, інших воєн, воєнних конфліктів, що дестабілізували світ, відкинули цілі народи від прогресу", - вважають в РНБО.

У заяві сказано, що в Україні "з розумінням сприймають необхідність діалогу навколо ініціативи президента Росії Мєдвєдєва щодо нової архітектури колективної системи європейської безпеки".

"Тому викликає здивування неприхована спроба одного із "воєнних стратегів" зірвати цей процес та втягнути Росію в нову холодну війну. Ми сподіваємося, що російська політична влада... дасть відповідну і жорстку офіційну оцінку провокаційним заявам Кадирова. Цивілізований світ мусить відреагувати на це, щоб попередити подібні явища на майбутнє", - заявляють у РНБО.

Нагадаємо, президент Чечні Рамзан Кадиров в інтерв'ю британському виданню The Daily Telegraph назвав Грузію і Україну "хворобою Росії", яку потрібно викорінити. У зв'язку з цим Кадиров закликав уряд Росії виробити наступальну стратегію. "Ми велика країна, у нас є все: армія, технології. Нам необхідно переходити в наступ", - заявив президент Чечні.

Пізніше оточення Кадирова спробувало пригасити міжнародний скандал, що розгорався через його заяву. "Кадиров ніколи не казав, що когось потрібно відмінити, усунути, що з кимось потрібно воювати. Вирвані цитати, що з'явилися на численних сайтах, з кричущими заголовками ми вважаємо некоректними", - заявив прес-секретар президента Чечні Альві Карімов. За словами Карімова, президент Чечні у будь-якому випадку говорив від себе особисто, а не від імені Росії.

Читайте також:

У президента Чечні заперечують, що Кадиров закликав воювати з Україною

Журналісти перекрутили слова Кадирова про ліквідацію України

Росія відмежувалась від закликів Кадирова ліквідувати Україну

Огризко: президент Чечні має нести кримінальну відповідальність

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: