РНБО: НАТО хоче заморозити вступ України

У Радбезі впевнені, що приєднання України до Альянсу доведеться відкласти. А деякі депутати вважають, що від ідеї вступу до НАТО час відмовитися.

В Раді національної безпеки та оборони заяву нового генсека НАТО Андерса Фога Расмуссена про те, що Україна не виконала умов, необхідних для приєднання до Альянсу, пов'язують із бажанням заморозити розширення НАТО.

"Ця заява пов'язана зі спробою заморозити ситуацію, поки не буде знайдена нова стратегія розвитку НАТО", - заявив заступник секретаря РНБО Дмитро Видрін.

"У новій стратегії все може виглядати зовсім інакше, ніж рік або два тому. Тому зараз НАТОвські чиновники тягнуть час, аби зрозуміти, як далі буде переформатуватися Альянс, і тоді вже відповідно до нової стратегії створювати нові пропозиції для молодих демократій і країн, що є кандидатами на вступ до НАТО", - пояснив Видрін.

В той же час, перший заступник голови комітету Верховної ради з питань європейської інтеграції Володимир Вечерко (Партія регіонів) вважає, що після заяви нового генсека НАТО Україні прийшов час відмовитися від ідеї вступу до Альянсу.

"Україна може лише співробітничати з НАТО й отримувати від цього гроші. Живий приклад - Росія, яка має на рік 3,5-4 мільярда прибутку від співпраці з НАТО, а ми - лише головний біль і ганьбу", - переконаний нардеп.

На думку ж колеги Вечерка по комітету Сергія Шевчука (БЮТ), заяви генсека НАТО свідчать про те, що Альянс втратив колишню могутність. "За заграванням з Росією стоїть залежність країн-членів НАТО від поставок енергоносіїв", - переконаний Шевчук.

Разом із тим, ніхто не висловив думки про те, що закиди нового генсека НАТО на адресу України є необґрунтованими. "Коли таке було, аби Україна щось виконувала? - здивувався Вечерко. - Та у нас і вступати-то в НАТО нічому - один дизельний підводний човен ("Запоріжжя"), та й до нього акумулятор купити не можуть".

"Це серйозний докір на нашу адресу, але докір не для того, щоб ми образилися, а щоб виправлялися", - впевнений Шевчук. "НАТО - це співтовариство країн, що досягли певного рівня життя. Тому стандарти Альянсу включають не лише кількість військовослужбовців і технічну оснащеність, але й досить високі соціальні стандарти, не говорячи вже про політичну стабільність", - зазначив заступник секретаря РНБО Видрін.

Нагадаємо, напередодні Андрес Фог Рассмусен заявив, що його позиція стосовно вступу України та Грузії до НАТО базується на попередньому рішенні країн-союзників, згідно з яким ці держави увійдуть до Альянсу, коли досягнуть необхідних стандартів.

На переконання нового генсека НАТО, поки що Україна та Грузія стандартів Альянсу не досягнули, тому їхнє приєднання до союзників - питання гіпотетичне.

Разом із тим, на думку експертів, НАТО визначить свою позицію стосовно України після президентських виборів, які відбудуться у країні на початку наступного року.

Читайте також:

Новий генсек НАТО: Україна не готова до членства в Альянсі

НАТО визначить долю України після виборів

ППО України буде включена в систему НАТО до кінця року

Білий дім: Росія може приєднатися до НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: