Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
РНБО розписалася в безсиллі зупинити поставки сировини на проблемний "Титан" у Криму – ЗМІ

Органу бракує повноважень, аби це зробити.

Рада національної безпеки і оборони України не може зупинити поставок сировини з території України на хімічне підприємство "Кримський Титан", розташоване в Армянську на території окупованого Криму. Про це повідомляє УНІАН із посиланням на відповідь РНБО на відповідний інформаційний запит.

"РНБО не має повноважень здійснювати ніяких слідчих дій, в тому числі щодо незаконних поставок сировини на окуповані території, а тому не є розпорядником запитуваної інформації", - сказано в повідомленні цього органу. Водночас там проінформували, що запит був переадресований до СБУ, ГПУ та уряду з проханням відповісти по суті.

ВідеоЕкс-працівники "Титану" пояснили, через що сталася хімічна катастрофа на Титані

На Херсонщині рятувальники обробляють дороги содовим розчином. До таких дій вдалися у семи населених пунктах, які найбільше постраждали від хімічних викидів.  Спеціальну обробку провели і на території двох контрольних пунктів “Каланчак” та “Чаплинка”. ТСН вдалося розшукати колишніх працівників заводу, які пояснили через що сталася хімічна катастрофа.

Екс-працівники "Титану" пояснили, через що сталася хімічна катастрофа на Титані

Окрім цього, у Радбезі пояснили, що через аварію, котра сталася на "Кримському Титані", затверджено комплекс заходів, спрямованих на захист національних інтересів в південних регіонах, акваторіях Азовського і Чорного морів. "Зокрема, Кабінету міністрів України доручено відпрацювати спільну позицію нашої країни з міжнародними партнерами щодо протидії техногенній катастрофі, яка поширюється на окуповані території північного Криму, а також забезпечити заходи протидії її поширенню на південну частину материкової України", - сказано в повідомленні.

Як повідомлялося, хімпідприємство "Кримський Титан" загрожує півострову і сусіднім областям екологічною катастрофою, але продовжує свою роботу завдяки поставкам сировини з території України. Поставки здійснюються за "сірими" схемами через українські, потім турецькі, а далі вже російські порти. Про поставки сировини з України на "Кримський Титан" ще в 2017 році заявляв генеральний прокурор Юрій Луценко, але ситуація не вирішена і до цього дня.

Фотогалерея Від заводу "Кримський титан" другий тиждень потерпають жителі Криму та Херсонщини (4 фото)

Залиште свій коментар

Вибір редакції