РНБО: Україні потрібен надзвичайний стан

У РНБО вважають, що про доцільність введення надзвичайного стану говорить кількість померлих. І конституційні підстави є.

Раїса Богатирьова
Офіційний сайт Президента України
Раїса Богатирьова
Для введення надзвичайного стану у зв’язку з епідемією грипу є конституційні підстави. Про це заявила секретар Ради нацбезпеки та оборони Раїса Богатирьова.

"На мій погляд, така кількість померлих сама за себе говорить. Щоб інших врятувати, можливо, потрібен надзвичайний стан. І конституційні підстави є", - сказала вона.

"І, можливо, якщо державна еліта України не може об'єднатися навколо цього, можливо це був би такий оперативно-управлінській захід", - зазначила секретар РНБО.

"Але, на жаль, у нас все виходить у політику і тому, я думаю, щоб врятувати українців, треба на екрани випускати професіоналів, лікарів, доручити управляти цією ситуацією лікарям, професійно підготовленим людям", - заявила Богатирьова.

"Без сумніву, треба розслідувати всі обставини, чому саме Україна попала в око цього грипозного тайфуну і притягнути до відповідальності. Але це буде потім. Зараз треба професійно надавати допомогу людям, не сіяти паніку", - вважає вона.

Нагадаємо, можливість введення надзвичайного стану не відкидають і в Секретаріаті президента. Заступник глави СП Ігор Попов не виключає навіть переносу президентських виборів у разі, якщо уряду не вдасться взяти під контроль ситуацію з епідемією грипу.

"Маючи більше, ніж 2 місяці до дня голосування, цілком можливо подолати першу хвилю каліфорнійського грипу і не допустити наступні хвилі. Проте в разі оголошення надзвичайного стану вибори треба буде не призупиняти, а переносити", - вважає заступник глави СП .

Нагадаємо, Міністерство охорони здоров'я підтверджує 135 випадків смерті від епідемії грипу й гострих респіраторних вірусних інфекцій станом на 6 листопада в 16 областях, Києві й Криму. У цілому, починаючи з 29 жовтня, на грип та ГРВІ занедужало 871 037 людей.

Читайте також:

Епідемія грипу дісталася 16 областей і Криму: померли 135 людей

Через епідемію грипу Україна втратила 18% іноземних туристів

Оголені киянки проведуть в центрі Києва акцію проти грипу

СП: через епідемію грипу вибори можуть бути перенесені на травень

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: