РНБО вигадала, як захистити український ефір від загроз

На думку експертів РНБО, головними загрозами для України сьогодні є зовнішні антиукраїнські впливи через ЗМІ та нерозвиненість інформаційних технологій у суспільстві.

Апарат Ради національної безпеки та оборони підготував проект Доктрини інформаційної безпеки України.

Документ було розроблено на виконання рішення Радбезу від 21 березня минулого року "Про невідкладні заходи щодо забезпечення інформаційної безпеки України". Рішення набуло чинності у квітні минулого року.

Головною метою доктрини визначено створення розвиненого інформаційного простору в державі та захист "національного інформаційного суверенітету".

Для цього, відзначається в доктрині, необхідна всебічна державна підтримка національного виробника інформаційного продукту та телекомунікаційного обладнання, національних операторів телекомунікацій, створення нормативно-правових, фінансових, фіскальних та інших передумов, необхідних для успішної конкуренції на світових та національному ринках інформаційних послуг.

Проект доктрини передбачає три основні напрямки забезпечення українського інформаційного суверенітету. Це законодавче визначення стратегічних шляхів розвитку та захисту національних ринків інформаційних та телекомунікаційних послуг на основі єдиної державної політики; формування норм, засад і меж діяльності зарубіжних та міжнародних суб'єктів в національному інформаційному просторі; визначення та захист національних інтересів у світовому інформаційному просторі та міжнародних інформвідносинах.

Інформаційна безпека України, згідно документу, ґрунтується на принципах свободи створення, збирання, зберігання, використання та поширення інформації; забезпечення достовірності, повноти та неупередженості інформації; обмеження доступу до інформації виключно на підставі закону; гармонізації особистих, суспільних і державних інтересів; профілактики та нейтралізації правопорушень в інформаційній сфері; економічної доцільності; гармонізації українського і міжнародного законодавства в інформаційній сфері; пріоритетності національного інформаційного продукту.

В інформаційній сфері вирізняються життєво важливі інтереси особи, суспільства й держави. В якості таких названо: недопущення інформаційної залежності та блокади України, інформаційної експансії з боку інших держав та міжнародних структур; ефективне функціонування механізму взаємодії органів державної влади та інститутів громадянського суспільства при виробленні, реалізації та коригуванні державної політики в інформаційній сфері; побудова та розвиток інформаційного суспільства, як необхідної передумови конкурентоспроможності України; формування позитивного іміджу України; інтеграція України в світовий інформаційний простір.

Документ також визначає реальні та потенційні загрози інформаційній безпеці України. Серед них названо поширення у світовому інформаційному просторі викривленої, недостовірної та упередженої інформації про Україну; комп'ютерні злочинність і тероризм; зовнішні деструктивні впливи на свідомість через ЗМІ й Інтернет, прояви сепаратизму в ЗМІ, несанкціонований доступ до інформаційних ресурсів органів влади та інформації, що стосується питань оборони; розголошення державної таємниці; нерозвиненість інститутів громадянського суспільства; відставання українських наукоємних виробництв; відставання України за рівнем інформатизації населення; відставання розвитку українських кіно, книговидавництва тощо.

Також у доктрині викладено засади державної політики для забезпечення інформаційної безпеки. Її положення можуть уточнюватися і доповнюватися відповідно до змін обстановки, характеру і змісту загроз національній безпеці України в інформаційній сфері.

Нагадаємо, у листопаді українська Нацрада з питань телебачення і радіомовлення заборонила трансляцію в Україні кількох російських телеканалів, серед яких НТВ-МИР, "РТР-планета" і TVCI.

У діяльності заборонених каналів Нацрада знайшла низку порушень українського законодавства, зокрема невнормованість реклами тютюнових і алкогольних виробів, порушення авторських прав, трансляцію сюжетів, що суперечать закону про суспільну мораль тощо.

Незважаючи на те, що пізніше віщання кількох російських каналів в Україні було відновлено, Нацрада постійно ставить питання про їх заборону.

Наприклад, 14 квітня вона зобов'язала провайдерів кабельного телебачення припинити трансляцію російського "Первого канала".

У відповідь депутати Державної думи РФ закликали українську владу не обмежувати віщання російського телебачення, яке, на їхню думку, виконує гуманітарну місію в Україні.

Читайте також:

Росія вважає, що її телебачення виконує гуманітарну місію в Україні

Банда українських хакерів захопила 2 мільйони комп'ютерів у США і Європі

Нацрада знову заборонила російський "Первый канал"

Нацрада дозволила показувати російський "Зоопарк"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: