Тимошенко повинна дати гроші на вибори до 17-00 (відео)

РНБО зобов'язала уряд виділити кошти з резервного фонду на проведення дострокових парламентських виборів.

Докладніше про рішення РНБО - в сюжеті ТСН.

Президент Віктор Ющенко своїм указом ввів в дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 жовтня про невідкладні заходи щодо забезпечення конституційних виборчих прав громадян України під час проведення позачергових виборів до ВР.

Згідно з указом, контроль за його виконанням покладено на секретаря Ради національної безпеки і оборони Раїсу Богатирьову. Указ набирає чинності з дня його опублікування.

Ющенко Тимошенко
УНІАН
Згідно з рішенням РНБО, Кабінет міністрів, зокрема, має "невідкладно вирішити питання про виділення Центральній виборчій комісії з резервного фонду державного бюджету необхідних для забезпечення фінансування підготовки та проведення позачергових виборів до Верховної ради України, призначених на 7 грудня 2008 р., та забезпечити їх перерахування до 17:00 13 жовтня 2008 р. Міністерством фінансів та Державним казначейством Центральній виборчій комісії".

Проти цього рішення РНБО голосували прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та міністр внутрішніх справ Юрій Луценко.

Міністр юстиції Микола Оніщук повідомив, що прем'єр-міністр Юлія Тимошенко під час засідання РНБО виступила проти фінансування виборчого процесу з резервного фонду уряду. Вона аргументувала свою позицію тим, що виборче законодавство передбачає фінансування виборів окремою статтею бюджету.

В свою чергу Оніщук зазначив, що дані вибори є позачерговими, а отже, кошти на їхнє проведення не можуть бути передбаченими при формуванні держбюджету. Крім того, за його словами, Верховна рада не змогла профінансувати їхнє проведення з держбюджету, а тому кошти мають бути виділені із резервного фонду Кабінету міністрів. Відповідне рішення підтримала більшість членів РНБО.

Нагадаємо, президент Ющенко також вважає за доцільне виділення коштів на проведення виборів з резервного фонду. Перший віце-прем'єр Олександр Турчинов заявив раніше у понеділок, що уряд не фінансуватиме проведення виборів з резервного фонду.

ВідеоРНБО знайшла гроші на вибори

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: