Робити маски та пити сечу не варто: Супрун розвіяла міф про чудодійні здатності уринотерапії

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Люди, що використовують цю практику в своєму житті, п‘ють власну сечу щоденно. 

В.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун розвіяла міф про альтернативний метод лікування та профілактики – уринотерапію. 

«Скажу відразу – пити, втирати, робити маски чи краплі з урини (сечі) не варто взагалі. До того ж, не існує жодного(!) наукового підтвердження, що це має будь-яку користь для здоров’я», - заявила Супрун. 

Після нещодавньої публікації BBC News Ukrainian отримали багато запитів з проханням написати про альтернативний метод...

Опубліковано Уляна Супрун Середа, 3 жовтня 2018 р.

За її словами, терапія сечею має велику кількість послідовників, які вперто вірять в магічну силу цієї рідини.

«Люди, що використовують цю практику в своєму житті, п‘ють власну сечу щоденно, приймають ванни, протирають обличчя чи закапують сечу в очі. Існують навіть книжки, в яких сечу називають “водою життя” та пропонують лікувати нею мало не всі хвороби: починаючи від проблем зі шкірою та завершуючи онкологічними хворобами», - розповіла вона. 

Супрун пояснила, що поширена думка, що сеча стерильна, адже в основному складається з води. Справді, вода становить від 91 до 96% складу сечі. Однак це не означає, що вона чиста чи безпечна для вживання. Решта частина – це солі, аміак та інші побічні продукти, що виробляються в ході нормальних процесів в нашому організмі. Адже наші нирки працюють як фільтри, видаляючи все зайве з крові. У вигляді сечі ці продукти надходять у сечовий міхур.

Суть сечовипускання полягає в тому, щоб нирки профільтрували кров. Так організм позбувається зайвої рідини, солей та мінералів. І аж ніяк він не потребує повернення цих продуктів назад. Крім того, сеча може містити небезпечні бактерії, які здатні нанести шкоду організму. Дослідження складу сечі вказують, що ці бактерії можуть забруднювати її під час виведення з організму.

ВідеоУляна Супрун дала поради, як уберегтися від діабету без пігулок

Три простих правила, що попереджають цукровий діабет! Очільниця МОЗ Уляна Супрун продовжує інформувати українців, як уберегти здоров’я. І цього разу на сторінці у фейсбук розповіла, як зменшити ризик діабету. Виявляється, спорт та правильна їжа - набагато ефективніші за пігулки!

Уляна Супрун дала поради, як уберегтися від діабету без пігулок

«Під час вживання сечі, власної або ж чужої, бактерії можуть потрапити в організм та спричинити проблеми з шлунково-кишковим трактом або ж спровокувати інфекційне зараження. Зокрема вживання чужої сечі може ввести чужорідні організми у ваш кровотік», - зауважила Супрун 

Ще один міф про чудодійну силу сечі спровокували реальні історії людей, які в екстремальних умовах були змушені вживати власну сечу замість води. Пиття сечі в цьому випадку схоже на морську воду. Через наявність в складі концентрованих солей та мінералів, нирки потребують більше води, щоб їх переробити. Того, що людина може отримувати з сечі, звісно, не може бути достатньо. Натомість це суттєво прискорює процес зневоднення. Тому сечу не рекомендується пити навіть в екстремальних умовах.

«Пам’ятайте, що існує безліч інших безпечних способів отримати вітаміни та мінерали, слідкувати за шкірою чи лікувати хвороби. А єдиний рекомендований спосіб поводження з сечею – це позбутись її в туалеті», - резюмувала в.о. міністра охорони здоров’я. 

ВідеоСупрун заявила, що транспортування пацієнтів повинно відбуватися тільки ногами вперед

Ногами вперед - не лишень для небіжчиків. Виконувач обов'язків міністра охорони здоров'я в соцмережі розвінчала черговий міф. Уляна Супрун написала, що згідно з усіма міжнародними протоколами, транспортування пацієнтів відбувається тільки ногами вперед. 

Супрун заявила, що транспортування пацієнтів повинно відбуватися тільки ногами вперед

Нагадаємо, раніше Супрун розповіла, як правильно тренувати мозок. Зокрема, очільниця МОЗу розвінчала міфи про користь спеціальних додатків та програм для тренування мозку.

Залиште свій коментар

Вибір редакції