Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Робоче місце в коридорі: у Кропивницькому банк виплачує зарплатню працівниці, яка не виконує жодної роботи

Жінка вимушена щодня просто відсиджувати робочі години та нічого не робити.

Кілька місяців інспектори Держслужби з праці не мають права проводити перевірки і штрафувати роботодавців – мораторій на це право наклав суд. Поновити його може уряд, але коли це станеться – невідомо, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Робоче місце Світлани Шитель у Кропивницькому – стіл у коридорі банку. "Я ворогу не побажаю просто сидіти вісім годин. Це дуже тяжко", - каже вона. До цього її робоче місце було під сходами у холі, далі – лише стілець, бо почався ремонт. Потім стіл повернули, але на сходи між поверхами. Жінка каже, що туди підіймався пил від ремонту і дихати було неможливо. Жінці 57 років, із них 37 вона працює в банківській сфері, два десятки років – у кіровоградському обласному "Ощадбанку". Під її керівництвом було 150 відділів банку, але три роки тому її звільнили за статтею про зміну умов праці.

Відео Працівниця банку у Кропивницькому вже рік бореться за право на роботу та гідні умови праці

Вже кілька місяців інспектори держслужби з праці не мають право проводити перевірки і штрафувати роботодавців. Мораторій на це право наклав суд. Поновити його може уряд, але коли - невідомо. Цього, як ніхто чекає, зокрема, працівниця банку у Кропивницькому.  Вже рік вона бореться за право і на роботу, і на гідні умови праці. Якими вони можуть бути у реальному житті – у сюжеті.  

Працівниця банку у Кропивницькому вже рік бореться за право на роботу та гідні умови праці

Жінка виграла справу у суді, навіть у Верховному, але змагання з роботодавцем, попри це, триває. Вона вже рік ходить у банк, отримує щомісяця зарплату 16 тисяч гривень, але сама зізнається – не працює, а просто сидить. "Я досі не звикла, що я приходжу і нічого не роблю", - плаче вона. Робочі години Світлани рахує охорона і заносить їх в окремий журнал -  прийшла і пішла з роботи, і що робить на ній. "За мною йде стеження. Якщо я йду на другий поверх руки помити, охорона пише, о котрій я вийшла і куди. Немов режимний об’єкт", - каже Світлана Шитель.

Від керівництва банку Світлана за весь час не отримала жодних пояснень. За її словами, мала лише одну емоційну розмову: "Коли чоловік лежав у лікарні. Мені не давали чотири дні за власний рахунок. Я увірвалася просто до неї в кабінет – вона сказала: я з тобою не буду розмовляти, єдине, що я підпишу, заяву про твоє звільнення. Я сказала: у вас залишилося щось людське? А вона: а в тебе, якщо ти сидиш і цілими днями граєш у телефоні? А я кажу: хто в цьому винен? Я в цьому винна? Дайте мені роботу – і я працюватиму".

Фотогалерея У Києві чоловік викрав із роботи сейф з грошима (2 фото)

Керівниці банку, Олені Семеняк, 49 років. На посаду у Кропивницькому відділенні її призначили три роки тому. За цей час, за словами співробітників, вона звільнила вже більше половини старого колективу. Потрапити на прийом до Семеняк майже неможливо. Охоронець про візит ТСН її попередив, але отримав відповідь, що впускати журналістів не потрібно. Ситуацію не коментують і в головному офісі "Ощадбанку" у Києві – охорона зв’язує лише із керівницею пресслужби. Там ситуацію ніяк не коментують, а всі суперечності радять вирішувати в суді.

Чому працівниця банку з багаторічним стажем не може захистити своє право на роботу? Світлана зверталась у державну службу праці, санепідемстанцію і навіть до омбудсмена. Банк пояснював, що відділ жінки розформували, але оскільки їй виплачують зарплату – її права не порушені. Правники ж цю ситуацію називають безпрецедентним знущанням – схилянням працівника до написання заяви на звільнення. Експерти радять Світлані знову йти в суд та вимагати вже морального відшкодування за психологічний тиск і приниження, а ще писати заяву в поліцію про злочин з боку керівниці банку.

Перевірити робоче місце жінки мали б у Держслужбі з праці, але два місяці тому суд такі перевірки заборонив. Поновити повноваження інспекторів може Кабмін, на його рішення і чекають. А доти – вплинути на роботодавця ніхто не може. Тож Світлана продовжує сидіти на своєму робочому місці – в коридорі.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Залиште свій коментар

Вибір редакції