Робота в Україні: у якій сфері є найбільше вакансій та у яких містах зросла середня зарплата

Робота в Україні: у якій сфері є найбільше вакансій та у яких містах зросла середня зарплата

Фото: pixabay.com

Переважна більшість роботодавців пропонують заробітну платню від 10 тис. грн.

На ринку праці в червні глобальних зрушень не відбулось. Найчастіше роботу пропонують у сфері продажів та ІТ. 

Про це йдеться у дослідженні аналітиків міжнародного інтернет-рекрутменту grc.ua

Відносною ознакою загального пожвавлення ринку можуть стати повернення до десятки лідерів туристичної сфери, яка поспішає надолужити втрачене, а також 4 місце сфери маркетингу та реклами – однієї з тих, бюджет на яку скорочують в кризу однією з перших. Добра ознака – наявність серед активних роботодавців банківської сфери та виробництва. Це означає, що ринок праці зростає за головними напрямками відносно рівномірно.

Порівнюючи з травнем, можна подивитися, що лідери продовжують "нарощувати відрив" - це стосується продажів, IT та студентів, маркетингу та ще великої кількості професійних сфер. Із "невдах", які втратили долю вакансій, можна відзначити консультування, освіту, та лідера цього умовного антирейтингу – медицину. Якщо меншу потребу у освітніх вакансіях можна списати на сезонний тренд, медична реформа не дає можливості однозначно визначити причину падіння кількості вакансій. Завдяки рішучим діям уряду зі скорочення кількості медиків та активності зарубіжних роботодавців, що потерпають від нестачі медичних працівників, ситуація на ринку праці лікарів та медичних сестер може змінитися кардинально та непередбачувано. Будемо стежити за подальшою динамікою.

З одного боку, добре, що за більшвстю сфер є позитивна динаміка за кількістю вакансій. З іншого, кардинальних змін немає. Можливо, осінній бізнес-сезон покаже, куди та з якою швидкістю рухатиметься ринок праці. 

Стосовно заробітної платні – на жаль, активізація ринку праці не супроводжується зростанням й заробітної платні. Переважна більшість роботодавців пропонують заробітну платню від 10 тис. грн, чверть ладні починати торгуватися з 20 тис грн, і лише 4% вакансій можуть вихвалятися зарплатнею майже у 50 тис. грн.

Ще одна невесела новина – середня пропонована заробітна платня червня менша, ніж у травні. Так, середня пропонована заробітна в Україні у травні 2021, за даними аналітики grc.ua, становила  17 038 грн, в той час як у червні 2021 – вже 14 363 гр.

Можна робити багато припущень – і те, що травень був достатньо критичним для роботодавців, аби набрати необхідних фахівців, тому на зарплатні не економили. І сезонний тренд – пора відпусток, набирають вже на осінь і тому не переплачують. Можливо, є ще два сезонних варіанти по професійних сферах  – у агробізнесі поки тихо, тому зарплатня теж мінімізувалася. І освіта на канікулах, тому великих надбань, і, відповідно, великих зарплат, не потребує.

З одного боку, лідерами з приросту зарплатні є сфери медіа, страхування та видобутку сировини – які вже давно  потребують цього. А з видобутком є й ще й загальносвітовий тренд зростання цін на сировину – тому зростання є цілком логічним. З іншого, загальну картину по зарплатні мінімізували сфери освіти, закупівель та аграріїв – і таке падіння є сезонним трендом.

Регіональна мапа розподілу зарплатні, як завжди, різнобарвна. Беззаперечним лідером є Київ із зарплатнею в майже 40 тис. грн, на другому місці – Харків, який, незважаючи на те, що лишився на другому місці, втратив з лідерів найбільше – з 35 тис грн у травні до 24 тис у червні. До лідерів доєдналися Одеса та Львів, червнева зарплатня у котрих майже не відрізняється. Але якщо Одеса "з’їхала" до 21 тис. грн з травневих 23,5 тис грн, то Львів стрімко піднявся з 15 до 21 тис. грн. П’ятірку замикає Дніпро – 19 тис грн.

Більшість регіональних міст України пропонують зарплатню від 11 до 15 тис грн, найбільш явним аутсайдером є Івано-Франківська область. Незважаючи на позитивну динаміку у сусідніх Закарпатській та Тернопільській областях, Івано-Франківщина поки не пропонує цікавих щодо зарплатні вакансій.

У червні ділова активність на ринку праці, незважаючи на період відпусток, не спадає. Велика кількість професійних сфер продовжують активний зріст кількості вакансій. Звісно, на ринку присутні сезонні тренди, деякі з них приводять до падіння заробітної платні. Якщо врахувати, що зараз не бізнес-сезон, ситуацію навряд чи можна назвати критичною. І, оскільки літо лише почалося, цікаво подивитися, як буде поводитися ринок праці напередодні осіннього бізнес-сезону – "відпочиватиме" чи буде потихеньку готуватися до відкриття вакансій та росту конкуренції за фахівців.

Нагадаємо, дослідження показало, скільки в Україні заробляють медики та чи є вакансії. 

Робота не за спеціальністю: чому українці змінюють професію та які сфери обирають найчастіше

Робота не за спеціальністю: чому українці змінюють професію та які сфери обирають найчастіше

Повʼязані теми:

Наступна публікація