Перейти до змісту
Робота з дому, довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі реформи праці

Робота з дому, довші відпустки і новий трудовий договір: Милованов розкрив деталі реформи праці

Уряд підготував нові правила для роботодавців та робітників.

В українському уряді готують до ухвалення низку змін у зайнятості громадян. Зокрема, йдеться про те, що у трудовій угоді буде прописуватися більше деталей, а також збільшиться період відпустки за власний рахунок удвічі. Про це розповів міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Тимофій Милованов в ефірі "Сніданку з 1+1".

Журналіст запитав про анонсовану реформу зайнятості в Україні.

"Багато з того, що сьогодні є (гнучкий робочий графік, дистанційна робота та робота з дому - ред.), насправді включає в себе дистанційну роботу та інше, але воно не є дозволеним. І це завжди привід для певних штрафів від органів. Тому частина реформи полягає в тому, щоб те, що відбувається де-факто, було закріплено на рівні нормативних документів", - заявив Милованов.

Міністр зазначив, що суть детінізації ринку праці полягає в тому, що можна не ховатися.

Також він розповів про те, що українським робітникам хочуть збільшити терміни відпустки за свій рахунок від 15 днів до 30. "Люди мають на це право, і ходять у подібні відпустки за необхідністю", - додав він.

Ведуча запитала, як уряд стежитиме за тим, щоб не звільняли людей з інвалідністю, вагітних жінок, пенсіонерів та осіб у декретній відпустці.

"Як сьогодні відбувається звільнення таких людей, насправді, вони є захищеними за українським законодавством, але відбуваються маніпуляції через реформування, реорганізацію чи зміну юридичної особи. Ми чітко пропишемо, щоб це було складніше робити, а в ідеалі неможливо", - відповів він.

За його словами, це будуть затверджені норми за якими роботодавець не зможе звільняти таких робітників.

Також Милованов розповів про паперові трудові договори: "Ми говоримо про письмовий трудовий договір. Він може бути в електронному вигляді, це може бути e-mail, але письмовість важлива в тому, щоб не було усної форми".

По суті, йдеться про детальний письмовий трудовий договір, який укладається зі всіма подробицями. "Сьогодні законодавство дозволяє мати цей догорів в усній формі і людина є незахищеною", - пояснив він.

Тому такий трудовий договір з описом всіх деталей роботи, має стати обов'язковим.

Нагадаємо, 25 листопада повідомлялося, що кожен другий українець не задоволений своєю роботою.

Відео Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов розказав про найважливіші поточні реформи

Реформа зайнятості, збільшення кількості днів відпустки за власний рахунок, зобов'язання укладати договір у письмовий формі і доступні кредити для малого та середнього бізнесу. Про ці та інші важливі питання просто зараз поговоримо просто зараз із міністром розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України Тимофієм Миловановим.  

Міністр розвитку економіки Тимофій Милованов розказав про найважливіші поточні реформи

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин