Робота за кордоном в IT-сфері: топ-5 країн, які найчастіше шукають фахівців з України

Робота за кордоном в IT-сфері: топ-5 країн, які найчастіше шукають фахівців з України

Фото: pixabay.com

Зарплата для IT-фахівця за кордоном коливається від 40 тис. до 250 тис. грн.

ІТ-сфера одна з тих, що швидко зростає в Україні, де заробітні плати радують своїм розміром і стабільністю. Однак попри це щорічно 5-7% українських ІТ-фахівців їде працювати за кордон. Більше того, повертаються назад одиниці.

Про це йдеться у дослідженні аналітиків міжнародного інтернет-рекрутменту grc.ua.

Так, у липні 5% всіх вакансій у сфері IT/телеком пропонували роботу за кордоном. У травні-червні таких вакансій було трохи менше - 3,2% від загального числа всіх актуальних вакансій категорії. Зазначається, що більшість роботодавців, які пропонують українським айтівцям роботу за кордоном, це компанії-аутсорсери, які віддалено працюють з іноземними замовниками (49% оголошень) або рекрутери, які шукають фахівців на замовлення іноземних компаній (32%). Але, є і прямі запити на релокейт від міжнародних компаній.

Зарплата для IT-фахівця за кордоном коливається від 40 тис. до 250 тис. грн. Її рівень залежить від країни, рівня професіоналізму кандидата, досвіду роботи і "рідкості" навичок. Так, наприклад, початківцю PHP розробнику у Вірменії пропонують від 40 до 60 тис. грн (після оподаткування). Робота віддалена, але переїзд до Вірменії - обов'язковий, команда проводить щотижневі зустрічі в офісі. Високий рівень знання англійської не потрібне, важливо - знання баз даних (MySQL/PostgreSQL/Oracle/etc). Для порівняння, початківцю в PHP-розробці на Кіпрі пропонують вже від 2300 EUR (73 тисячі грн) на руки, крім цього обіцяють бонус за переїзд, допомога в оформленні документів для переїзду співробітника і його сім'ї, а також оплату житла протягом перших двох місяців. Англійська на рівні Upper Intermediate - обов'язкова вимога, так само як і досвід роботи на PHP, Golang, Linux, MariaDB, Redis, ElasticSearch, ClickHouse.

Найчастіше українців шукають ІТ-компанії з Молдови (4%), Вірменії (5%), Німеччини (7%), США (12%) і Кіпру (21%). Є вакансії також для тих, хто мріє переїхати до Польщі,  Ізраїлю, країн Балтики, але їх значно менше.

Найвища компенсація, згідно з даними grc.ua, для фахівців зі сфери IT, які мріють про переїзд - на Кіпрі. Середній оклад для айтівців на острові - близько 135 тис. грн. Початківці можуть розраховувати на оклади від 95,6 тис. грн (45% всіх актуальних вакансій категорії IT/телеком на острові). Фахівці з досвідом роботи від шести років можуть розраховувати на компенсацію від 249 тис. грн (3% всіх вакансій).

На другому місці за рівнем заробітних плат - Німеччина. Середній оклад в цій країні близько 110 тис. грн. Можна отримувати і більше (від 161 тис. грн), але таких вакансій лише 10%. Більшість пропозицій про роботу (40%) пропонує компенсацію від 67,2 до 100 тис. грн, водночас  переїзд до Німеччини не обов'язковий. Найчастіше це віддалена робота на німецьку компанію, що не припускає переїзд або переїзд можливий після закінчення випробувального терміну (в такому випадку заробітна плата переглядається).

На третьому місці серед країн з найвищими зарплатними пропозиціями для IT-фахівців на кадровому порталі grc.ua - США. Середня компенсація близько 105 тис. грн/місяць. Тут також можливі варіанти співпраці - віддалено з України, робота за часом Нью-Йорка, Каліфорнії або Далласа (заробітна плата від 58 до 120 тис. грн) або повноцінний переїзд в країну зоряно-смугастого прапора (17% від загального числа всіх вакансій, що пропонують роботу українським айтівцям у США).

Четверте місце у Вірменії. Середня компенсація праці розробника в країні - до 100 тис. грн. Найбільше вакансій у зарплатному діапазоні від 60 до 85,9 тис. грн (50%). Порівняно з київськими мірками це не найвищі оклади, але у Вірменії їх готові платити навіть новачкам без досвіду роботи або з мінімальним досвідом роботи.

Найменше пропонують компанії зі штаб-квартирами в Молдові. Середня компенсація, яку готові платити молдовські роботодавці, становить близько 45 тис. грн. Найчастіше (67% всіх вакансій регіону) шукають не розробників, а фахівців з продажу в сфері IT. Розробникам пропонують оклади від 56 тис. грн (початковий рівень, мінімальне знання англійської мови, є можливість працювати віддалено з України).

Нагадаємо, раніше повідомлялося, які в Україні пропонують вакансії для молоді та студентів та скільки їм платять роботодавці.

В Україні будуть навчати безробітних ІТ-спеціальностям — Економічні новини

В Україні будуть навчати безробітних ІТ-спеціальностям — Економічні новини

Повʼязані теми:

Наступна публікація