Роботи на шахті, на якій загинули гірники, велися незаконно

За день до аварії Держгірпромнагляд заборонив ведення робіт на шахті ім. Скочинського.

Держгірпромнагляд напередодні аварії заборонив ведення робіт на шахті імені Скочинського в другій західній лаві, де стався раптовий викид вугілля та газу. Про це повідомив інформаційний центр Держгірпромнагляду.

В ході оперативної перевірки 6 червня державний інспектор Держгірпромнагляду видав розпорядження про заборону ведення робіт в 2-й західній лаві шахти імені Скочинського через порушення, які створювали загрозу життю працівників. Акт оперативної перевірки було надано директору шахти.

Невдовзі відомчий нагляд шахти здійснив свою внутрішню перевірку та запевнив інспектора Держгірпромнагляду про повне усунення порушень і про доцільність продовження робіт в лаві. За зверненням головного інженера 8 червня інспектор у його супроводі спустився в шахту для перевірки наданого повідомлення про усунення порушень, але до місця дістатись не зміг через аварійну ситуацію на дільниці №2.

Таким чином, роботи з видобутку вугілля на шахті було самовільно відновлено без отримання дозволу Держгірпромнагляду.

Сьогодні інспектори продовжують опитування свідків аварії. На цей час опитано п'ятеро людей.

Наразі 36 гірників, які постраждали від аварії, знаходяться в клініці професійних захворювань, двоє травмованих у клініці імені Калініна, шестеро гірників знайдені без ознак життя, пошуки ще сімох тривають.

На шахті ім. О.О. Скочинського до аварії, яка сталася 8 червня, впродовж 30 років (з 1979 по 2009 роки) сталося 15 аварій, внаслідок яких через викиди вугілля та газу було смертельно травмовано 109 людей.

Читайте також:

Аварія на шахті в Донецьку: знайдені тіла шести гірників

Аварія на шахті в Донецьку. Нові подробиці

Вибух на шахті в Донецьку: два шахтарі загинули, доля 9 не відома

Ющенко доручив Тимошенко ліквідувати наслідки аварії на шахті в Донецьку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: