Родичі арештантів Лук’янівського СІЗО збунтувалися проти тамтешніх умов

Рідні заарештованих розповідають про відсутність медичної допомоги для арештантів, половину з яких потім визнають невинними.

 Родичі заарештованих, які перебувають у Лук'янівському СІЗО столиці, наполягають, що їхні рідні за ґратами не отримують належної медичної допомоги, а їхні звернення про госпиталізацію адміністрація ігнорує.

У Лук’яніському СІЗО лише цього року від хвороб померли дев'ятеро заарештованих. Скільки потребує лікування - не відомо.

При цьому, за інформацією Харківської правозахисної групи, чи не половину заарештованих у підсумку суд визнає невинними.

Родичі заарештованих розповідають про жахливі речі. Так, за словами сина Юрія Зубка Олега, його батька вже рік до суду возять на ношах, він не може навіть реагувати на запитання судді. Олег подав купу клопотань звільнити на підписку напівпаралізованого батька. Але ні зміни запобіжного заходу, ані належного лікування той не отримав.

Для лікування брата Манана Кардава долучала Європейський суд. Періодично його вивозили до цивільних лікарень, але сестра наполягає - лікування йому там не надавали.

"Він бив увесь у крові, він лежав як бомж,  без свідомості, але прикутий наручниками до ліжка", - розповіла вона.

Що відбувається в медичній частині СІЗО насправді - таємниця за сімома печатками. Журналістів запросили, але пустили тільки на поріг установи, пояснюючи це її особливим статусом.

У медичній частині Лук'янівського СІЗО на три тисячі  заарештованих - сорок два ліжка. Адвокати, яким доводилося там бувати, запевняють: до медчастини потрапити можуть лише обрані.

"Арештанти розказують: щоб потрапити в медчастину, треба адміністрації СІЗО занести аргумент, зацікавити. І виходить, що медчастина - це курорт, там сидять ті, хто платить, а ті, хто потребує лікування, стає інвалідами", - розповів адвокат Олег Веремієнко.

Адміністрація СІЗО такі звинувачення відкидає: "Адвокат, який вам давав інформацію, можливо, переслідував свої якісь цілі, можливо гроші заробляв, це його діяльність", – відповів керівник СІЗО Сергій Старенький.

Ненадання медичної допомоги та неналежне лікування в СІЗО не раз ставало предметом розгляду в Європейському суді. Рішення оголошували не на користь держави, але лікувати краще не стали. 

"Дуже часто це небажання співробітників адміністрації цих установ щось робити, вони вважають за краще бачити, як люди вмирають", - впевнена правовий експерт Інституту правових стратегій Айгуль Муканова.

Читайте також:

Головного фігуранта "справи педофілів" випустили з СІЗО

Ректору-педофілу створили в СІЗО комфортабельні умови

Екс-суддю Зварича залишили під вартою та перевели до Києва

ВідеоВ очікуванні покарання чи похід за смертю?

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: