Родичі Бандери перепоховають його в Україні без зайвого галасу

Онук лідера націоналістів припускає, що прах Бандери можуть перепоховати у Львові, Стрию або навіть у Києві.

Онук лідера українських націоналістів Степан Бандера-молодший хоче перепоховати в Україні прах діда, але побоюється що ця подія викличе в суспільстві занадто великий резонанс.

"Можна сказати, що хотілося б, щоб воно (перепоховання) відбулося спокійно, без зайвого галасу. А те, що це буде мати якійсь резонанс, - це напевно. Не хотілося б, щоб це використовувалось, скажімо, в партійних моментах чи якихось політичних цілях сьогодення. Щоби хтось собі набував на цьому популярність, скажімо так", - наголосив Бандера-молодший.

За його словами, в 2005 році родичі Бандери замовили соціологічне опитування, щоб з’ясувати, яка громадська думка на тему перепоховання: з’ясувалося, що більшість українців не були "за", але й більшість не були "проти" такого перепоховання.

"І якщо в таких умовах сім’я Бандери буде мати широкий політичний резонанс і це не буде сприйнято всіма позитивно, треба дуже уважно ставитись до думки тих людей, які негативно ставляться", - зазначив онук лідера ОУН.

"Як один з варіантів, є люди, з другого боку, що наполягають на тому, що Степан Бандера повинен бути похований у Києві. Що в Києві буде створено Пантеон національних героїв, де будуть перепоховані видатні діячі. Якщо би існував такий Пантеон і це була би воля держави створити щось подібне, то я думаю, що родина погодилася б на поховання в Києві, швидше за все. А з другого боку, це може бути у Львові, де він вчився, чи може бути в Стрию, звідки рід Бандери походить, це може бути на його батьківщині", - розповів Бандера-молодший.

"Є безліч варіантів, але потрібна, по-перше, пропозиція від української влади, якщо це буде робитись на державному рівні", - додав він.

Нагадаємо, у Західній Україні також підняли тему перепоховання Степана Бандери, що покоїться на цвинтарі Вальдфрідгоф в Мюнхені. З місцем нової могили ще не визначилися, обирають між рідним селом Бандери Старий Угринів під Івано-Франківськом, самим облцентром і Калушем.

За приблизними підрахунками, доставка праху вождя націоналістів і нова могила обійдуться приблизно в 10 тис. євро. Саме стільки коштувало перепоховання на Личаківському кладовищі у Львові соратника Бандери Лева Ребета, який теж спочивав у Мюнхені.

Читайте також:

Рідня Бандери не збирається повертати його прах в Україну

Перепоховання Бандери обійдеться в 10 тисяч євро

Бандеру перепоховають в Україні

Історія з грифом "Секретно": Трагедія отця Андрія Бандери

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: