Інитрига визволення моряків з Faina

Родичі українських моряків, які досі перебувають на Faina у полоні піратів, подають позов проти Ющенка та МЗС.

Три з половиною місяці  моряки судна Faina перебувають у в'язнях. За  весь цей час обіцянки звільнити їх з рук морських піратів лунали десятки разів і от чергова,  якій мало вірять навіть родичі екіпажу.

Кілька днів, переконують переговірники, і моряки будуть вдома. Мовляв, суму викупу вже остаточно погодили. Підозріло те, що останнім часом моряків ніхто не  бачив  живими.

Українські правозахисники звертатимуться до адміністративного суду з позовом до Міністерства закордонних справ та Віктора Ющенка щодо їхньої бездіяльності у визволенні з полону моряків судна Faina.

Про це заявив правозахисник, член правління Української Гельсінської спілки Володимир Чемерис.

За його словами, четвертий місяць відповідальні українські посадовці "імітують якусь діяльність, а насправді не роблять нічого, щоб врятувати 17 моряків судна".

"Це світовий рекорд по бездіяльності влади у питанні захисту своїх же громадян", - сказав Чемерис. За його словами, українська влада вирішила просто забути про проблему Faina та закликає ЗМІ не згадувати публічно про проблему, щоб не "нашкодити переговорному процесу".

Чемерис зауважив, що даний позов стане першим прецедентом у судовій практиці, коли громадяни власне позиваються до влади. "Якщо в українському суді не знайдеться відповіді, є можливість звернутися до Європейського суду з прав люди", - сказав він.

У свою чергу представник громадянського руху "Ми – Україна" Святослав Швецов повідомив, що родичі членів екіпажу судна Faina, громадські діячі та незалежні журналісти поставили ультиматум владі щодо звільнення до 30 січня моряків судна. "В разі невиконання владою вимог громадськості розпочнуться масові акції протесту та непокори", - сказав він.

Зі свого боку мати одного з моряків Світлана Мгіладзе повідомила, що на даний час немає жодної інформації, в якому стані знаходяться моряки і чи взагалі вони живі. Вона пояснила, що останнє фото з судна Faina було продемонстровано родичам 9 листопада.

В той же час представник судовласника Faina Віктор Муренко зауважив, що державні органи влади жодної країни не мають вступати в переговори з піратами, і визволення моряків є обов’язком судновласника.

Він повідомив, що вчора зранку з піратами була погоджена сума викупу. "Тільки вчора сума викупу була піднята до тієї межі, яку хотіли пірати", - сказав він. Муренко при цьому відмовився назвати точну суму викупу. Переговори, за його словами, ускладнюються тим, що від піратів виступає не одна людина, а одразу декілька переговірників, які між собою узгоджують остаточну позицію.

Як повідомляв ТСН.ua, судно Faina знаходиться у полоні піратів з 25 вересня. На борту корабля 17 громадян України.

Докладніше про інтригу визволення моряків Faina - у відеосюжеті ТСН.

Читайте також:
Судновласник Faina вирішив збільшити викуп
Моряки на Faina здорові
Пірати атакували третій за тиждень танкер

ВідеоРодичі моряків з Faina судитимуться з Ющенком

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: