Родичі загиблих шахтарів будуть судитися з державою за гроші

Державна комісія з'ясовує причини загибелі восьми людей на макіївській шахті, а родичам загиблих гірників буде важко отримати державну допомогу.

Причиною аварії на шахті імені Кірова в місті Макіївці Донецької області, яка сталася 23 серпня, є людський фактор.

Про це у середу, 26 серпня, від час візиту на підприємство заявив міністр вугільної промисловості Віктор Полтавець.

Міністерство пообіцяло виплатити родичам загиблих компенсацію. Проте з восьми сімей, які внаслідок аварії втратили годувальників, лише дві родини без перепон отримають гроші. Іншим доведеться судитися з державою.

Експерти, які розслідують аварію на шахті, звинувачують у трагедії людську недбалість. Вибух газово-повітряної суміші стався у лаві, де тільки в неділю монтували гірниче обладнання. Після планового реверсування вентиляції, що зазвичай проходить у шахті двічі на рік, гірники забули перевірити кількість метану в повітрі. До того ж вентиляція в шахті працювала погано – свіже повітря не потрапляло у найбільш загазований відсік. На момент вибуху кількість метану в лаві перевищувала норму в п’ять разів.

Міністр Віктор Полтавець відзначив з цього приводу: "Все трапилось після закінчення реверсу. А людський фактор ось у чому: після реверсування не стали міряти кількість газу у всіх виробках, в тому числі і в розрізі, в тій монтажній камері, де готувались монтувати лаву".

Шахтарі, крім того, використовували зіпсоване рятувальне обладнання. Якби воно працювало нормально, можна було би уникнути загибелі принаймні двох людей. Механік і помічник начальника дільниці намагалися врятувати своїх колег, але не встигли пройти й десяти метрів, як отруїлися шахтним газом, який не має ні кольору, ні запаху. Цим двом людям голова Мінвуглепрому пообіцяв посмертну нагороду.

В той же час, родичам загиблих обіцяна державна допомога в розмірі від 280 до 500 тисяч гривень. Крім того, урядовці вирішили надати кожній родині по 200 тисяч гривень додатково. Гроші будуть нараховані до понеділка.

Разом із тим, за словами міністра праці та соціальної політики Людмили Денісової, без перешкод ці гроші отримають тільки дві родини загиблих. Інші шість через проблеми з документами будуть стягувати матеріальну допомогу через суд.

"Наприклад, людина мала прописку в одному місці, а жила з родиною в іншому, батьки жили окремо, а прописані разом. Тому виплачувати компенсацію будуть тільки в результаті судових рішень", – пояснила Денісова.

Один із загиблих на шахті Кірова гірників мав офіційний статус "неодружений", проте годував трьох дітей, його наймолодшій дитині нещодавно виповнилось чотири роки. Уряд не збирається робити винятків для таких родин, і їм доведеться судитися з державою.

Родичі гірників вкрай обурені таким ставленням до них. Вони пригадали, як жінкам та дітям одинадцяти гірників, які загинули на шахті Краснолиманській у травні 2008 року, по 200 тисяч гривень компенсації присудили тільки через рік.

Нагадаємо, в результаті вибуху метано-повітряної суміші на макіївській шахті імені Кірова загинули 8 гірників. Ще 19 людей були госпіталізовані.

Після аварії Держгірпромнагляд звинуватив керівництво підприємства у невиконанні в повному обсязі інструкцій з техніки безпеки праці на шахті.

Читайте також:

Двоє гірників у Макіївці загинули, намагаючись врятувати товаришів

У загибелі 8 гірників на Донеччині звинувачують керівництво шахти

Для з'ясування причин аварії на шахті ім. Кірова створено урядову комісію

На шахті в Донецькій області загинули 8 гірників

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: