Родичів моряків "Фаїни" не пускають до Кенії

РНБО заперечує можливість включити родичів моряків до супровідної групи, їх замінять люди, яким вони довіряють.

Перший заступник секретаря Ради національної безпеки і оборони Степан Гавриш заперечує можливість включення родичів моряків "Фаїни" до групи їхнього супроводу з Кенії до України.

За словами Гавриша, будуть розглянуті вимоги родичів щодо включення до такої групи людей, яким вони довіряють.

Гавриш пояснив, що суто технічно буде важко оперативно організувати переліт до Кенії групи людей, які не мають відповідних віз. Він додав, що одразу після повернення членів екіпажу до Києва їхні родичі зможуть з ними зустрітися.

Також Гавриш зазначив, що навряд чи представники української влади зможуть виконати вимогу родичів не проводити жодних медичних обстежень, консультацій моряків з психологами після прибуття до Кенії. За його словами, є певна усталена міжнародна практика, яка передбачає медогляд постраждалих у подібних ситуаціях. “Держава має забезпечити здоров’я цих людей”, - сказав заступник секретаря РНБО.
 
Він заперечив можливість чинити через відповідних фахівців психологічний вплив на моряків. Але додав, що самі члени екіпажу мають право відмовитись від надання медичної допомоги.

Як повідомлялося, 6 лютого родичі моряків “Фаїни” висунули вимогу максимально узгодити з ними формування групи супроводу моряків під час повернення в Україну. Вони виступають категорично проти включення до складу такої групи державних “медиків” і “психологів”. Натомість, за їх словами, обов’язково до складу групи супроводу мають бути включені люди, яким довіряють родичі моряків, а також безпосередньо хтось із родичів членів екіпажу.

Судно "Фаїна" було захоплене піратами 25 вересня минулого року біля берегів Сомалі. У складі екіпажа судна – 17 громадян України. На борту "Фаїни" знаходяться 33 танки Т-72, гранатомети, зенітні установки та боєприпаси, які Україна продала Кенії.

4 лютого сомалійські пірати отримали 3,2 млн. дол. викупу за український суховантаж з танками та іншим озброєнням на борту і 5 лютого залишили судно.

Читайте також:
Пірати були готові звільнити Faina без викупу
Родичі моряків з Faina вимагають зняти весь екіпаж з судна у Кенії
Екіпаж Faina чекають в Україні за декілька днів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: