Родина хворого на коронавірус бердичівця щодня витрачає на лікування до 5 тисяч гривень: чому доводиться платити

Дата публікації
Перегляди
138к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Родина хворого на коронавірус бердичівця щодня витрачає на лікування до 5 тисяч гривень: чому доводиться платити

Фото: УНІАН

Антибіотики, які виписали пацієнту, не входять у список безкоштовних препаратів.

Родина хворого на коронавірус мешканця Бердичева щодня з власної кишені витрачає до п'яти тисяч гривень на лікування. Чому склалася така ситуація — у сюжеті ТСН.19:30.

На подвір'ї бердичевської лікарні встановлюють намет, де прийматимуть хворих з симптомами коронавірусу. Наразі у місті лише один пацієнт з підтвердженим діагнозом - це 49-річний чоловік, який вже десяту добу перебуває в стаціонарі.

З його дружиною Ольгою ТСН спілкується через відеозвязок. "Не дай бог комусь таке пережити. Він говорити не може, йому важко, він починає задихатися. Якщо чую його голос, в мене вже добрий день", - каже дружина хворого Ольга Лукашенко.

Припускає, недугу чоловік привіз з Бориспільського аеропорту, куди підвозив знайомого. Коли температура піднялася, одразу звернувся до сімейного лікаря. Оскільки не контактував з тими, хто був за кордоном, тести йому зробили лише за кілька днів - у лікарні. Після цього 12 медиків ізолювали, а родині пацієнта видали перелік усього необхідного

"Антибіотики дорогі. Це дуже велика доза. У мене є всі чеки з лікарні. Я придбала лікування повністю до рукавичок, шприців, крапельниць, мені ні копійки не виділили", - каже жінка.

У Бердичеві чоловік, який лікується від коронавірусу, витрачає на лікування до 5 тисяч гривень на день

У Бердичеві чоловік, який лікується від коронавірусу, витрачає на лікування до 5 тисяч гривень на день

У лікарні кажуть, що забезпечують хворих медикаментами за можливістю. Хворий у важкому стані щодня потребує антибіотиків на півтори тисячі гривень. Лікарня дати їх чоловіку не може, оскільки ці медикаменти не входять до переліку безкоштовних препаратів, які гарантує держава.

"Є перелік затверджений Кабміном. Це карбіпінеми у перелік не входять. Потрібно проводити тендера. Напряму навіть, якщо у нас є кошти, ми їх не можемо взяти. Вони не входять до переліку, а це порушення чинного законодавства", - каже заступник головного лікаря Бердичівської міської лікарні Олександр Самолюк.

Родина вже заборгувала родичам і знайомим понад десять тисяч гривень. Утім, стан чоловіка лишається важким. Тож за що його лікувати далі дружина не знає. "Куди я не дзвонила, куди не добивалась і до депутата, мені ніхто не запропонував жодної допомоги", - каже дружина хворого Ольга Лукашенко.

Рятують родичі і сусіди. Вони не лише позичають гроші, а й самі купують препарати і відносять їх до лікарні. Адже Ольга з сином і 80-річною мамою на карантині.

Кореспондентка ТСН Олена Кузнєцова.

 

Наступна публікація