Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Родина киян випадково виявила зареєстровану на власну домашню адресу фірму шахраїв

Родина киян випадково виявила зареєстровану на власну домашню адресу фірму шахраїв

Позбутися такого "сусідства" виявилося не так просто.

В Україні діє нова шахрайська схема, коли фіктивний бізнес реєструють за чужими адресами. Справжні власники осель, на котрі з’являються юридичні адреси, про таке навіть не здогадуються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Подружжя киян про власне "підприємництво" дізналося, коли з податкової почали приходити листи. "Ми займаємося в нашій квартирі і обробкою металу, і обробкою каміння, і торгівлею. Тут верстатами все заставлено", - іронізують вони. Спершу до податкової лист віднесли та пояснили, що такої компанії за вказаною адресою немає, але кореспонденція надходила і далі. Родина сидить на заспокійливих, відколи з’ясувала, що це не помилка: на їхню адресу справді зареєстровано приватну фірму. Люди тепер переживають за своє майно і безпеку. Шахраїв, які поцупили їхню адресу для власних оборудок, вони не знають, а скільки ще фірм може висіти на їхній квартирі – не можуть довідатися.

Відео Чужа реєстрація: в Україні діє нова шахрайська схема

Можливо, саме на вашій квартирі вже "висить" фірма, а ви про це навіть не здогадуєтеся. Дізнатися про наявний бізнес удома до приходу податкової - не так і просто. Як позбутися чужої підприємницької діяльності у власній квартирі  - далі у сюжеті.

Чужа реєстрація: в Україні діє нова шахрайська схема

У чужих квартирах реєструють так звані фірми-одноденки, котрі під прикриттям якоїсь діяльності відмивають гроші або ухиляються від сплати податків. Адвокат Петро Бойко каже, що такі фірми живуть не довго. "Вся її діяльність існує лише на папері, в неї на папері можуть бути мільйонні обороти. Місяць, два – і все, вони відпрацювали, кидають це підприємство, і все решта – це проблема громадян", - пояснює юрист. Листування з поліцією та податковою цій київській родині справді поки що нічого не дало – фірма так і висить на їхній квартирі.

Якщо ви  випадково з’ясували, що у вашій квартирі зареєстровано якусь фірму, позбутися її не так і просто. Зміни в реєстр можна внести лише за зверненням власника фірми – спробуйте ще його знайти і примусити це зробити.  Ліквідовувати чужу фірму за своєю адресою через податкову або суд – це процес на роки. Квартиру за чужі борги не відберуть, але "помилково" заарештувати  можуть. Допит як свідків чи обшук у квартирі – це більш, ніж реально. "Це проблема, і проблема дуже небезпечна, в будь-який час, особливо на світанку, до вас можуть вломитися правоохоронці з ухвалою суду і провести обшук. І подобається чи не подобається, тому що законні підстави у них є, бо по цій адресі знаходиться підприємство", - каже юрист Бойко.

Реєструвати фірми без документів на приміщення стали для спрощення бізнесу. Подружжя, яке впродовж кількох місяців не може позбутися чужого, пропонує таким ділкам реєструватися на Банковій та Грушевського – там, де й затвердили такі зміни.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Залиште свій коментар

Вибір редакції