Родина киян випадково виявила зареєстровану на власну домашню адресу фірму шахраїв

Родина киян випадково виявила зареєстровану на власну домашню адресу фірму шахраїв

Фото: УНІАН

Позбутися такого "сусідства" виявилося не так просто.

В Україні діє нова шахрайська схема, коли фіктивний бізнес реєструють за чужими адресами. Справжні власники осель, на котрі з’являються юридичні адреси, про таке навіть не здогадуються, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Подружжя киян про власне "підприємництво" дізналося, коли з податкової почали приходити листи. "Ми займаємося в нашій квартирі і обробкою металу, і обробкою каміння, і торгівлею. Тут верстатами все заставлено", - іронізують вони. Спершу до податкової лист віднесли та пояснили, що такої компанії за вказаною адресою немає, але кореспонденція надходила і далі. Родина сидить на заспокійливих, відколи з’ясувала, що це не помилка: на їхню адресу справді зареєстровано приватну фірму. Люди тепер переживають за своє майно і безпеку. Шахраїв, які поцупили їхню адресу для власних оборудок, вони не знають, а скільки ще фірм може висіти на їхній квартирі – не можуть довідатися.

Чужа реєстрація: в Україні діє нова шахрайська схема

Чужа реєстрація: в Україні діє нова шахрайська схема

У чужих квартирах реєструють так звані фірми-одноденки, котрі під прикриттям якоїсь діяльності відмивають гроші або ухиляються від сплати податків. Адвокат Петро Бойко каже, що такі фірми живуть не довго. "Вся її діяльність існує лише на папері, в неї на папері можуть бути мільйонні обороти. Місяць, два – і все, вони відпрацювали, кидають це підприємство, і все решта – це проблема громадян", - пояснює юрист. Листування з поліцією та податковою цій київській родині справді поки що нічого не дало – фірма так і висить на їхній квартирі.

Якщо ви  випадково з’ясували, що у вашій квартирі зареєстровано якусь фірму, позбутися її не так і просто. Зміни в реєстр можна внести лише за зверненням власника фірми – спробуйте ще його знайти і примусити це зробити.  Ліквідовувати чужу фірму за своєю адресою через податкову або суд – це процес на роки. Квартиру за чужі борги не відберуть, але "помилково" заарештувати  можуть. Допит як свідків чи обшук у квартирі – це більш, ніж реально. "Це проблема, і проблема дуже небезпечна, в будь-який час, особливо на світанку, до вас можуть вломитися правоохоронці з ухвалою суду і провести обшук. І подобається чи не подобається, тому що законні підстави у них є, бо по цій адресі знаходиться підприємство", - каже юрист Бойко.

Реєструвати фірми без документів на приміщення стали для спрощення бізнесу. Подружжя, яке впродовж кількох місяців не може позбутися чужого, пропонує таким ділкам реєструватися на Банковій та Грушевського – там, де й затвердили такі зміни.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Повʼязані теми:

Наступна публікація