Родинам лікарів, померлих від грипу, платитимуть по 100 тисяч

Верховна рада ухвалила додаткові заходи для боротьби з епідемією грипу та ГРВІ.

Верховна рада ухвалила постанову про першочергові заходи з протидії поширенню епідемії грипу в Україні. За відповідне рішення проголосували 424 депутати з 444 зареєстрованих в залі.

Згідно з прийнятим документом, Кабінету міністрів рекомендовано, зокрема, з 1 листопада підвищити у п'ять разів посадові оклади медичним працівникам, які задіяні у здійсненні заходів щодо боротьби з епідемією грипу.

Крім того, згідно з постановою, уряд має забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень сім'ям медичних працівників, які загинули внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов'язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.

Міністерству охорони здоров'я спільно з Академією медичних наук доручено підготувати та надати уряду обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А/Н1N1 та сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.

Постанова також передбачає рекомендації уряду розробити єдині підходи з інформування населення про розвиток епідемічної ситуації, забезпечити систематичне оприлюднення відповідної інформації (не рідше 2 разів за день), прискорити забезпечення регіонів тест-системами для діагностики грипу й інших медичних препаратів і забезпечити контроль за наявністю в аптеках необхідних лікарських засобів, а також контроль за цінами на них.

Рада також рекомендувала Кабміну терміново вирішити питання з закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів імпортного виробництва, організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, на кордоні України, на кордонах областей, проголошених зонами епідемії, і перепідпорядкувати Міністерству охорони здоров'я Інститут епідеміології й інфекційних хвороб імені Громашевського.

Постанова набрала чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, кількість жертв епідемії грипу в Україні сягнула 96 людей. Серед померлих 6 лікарів, а також 7 вагітних жінок і 9 дітей.

Читайте також:

Кількість жертв епідемії грипу в Україні наблизилася до 100

У Києві від грипу померли двоє людей

ВООЗ: українці хворітимуть на свинячий грип ще рік

На Рівненщині від грипу померли четверо людей

ВідеоРодинам лікарів, померлих від грипу, дадуть по 100 тис

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: