Родинам лікарів, померлих від грипу, платитимуть по 100 тисяч

Верховна рада ухвалила додаткові заходи для боротьби з епідемією грипу та ГРВІ.

Верховна рада ухвалила постанову про першочергові заходи з протидії поширенню епідемії грипу в Україні. За відповідне рішення проголосували 424 депутати з 444 зареєстрованих в залі.

Згідно з прийнятим документом, Кабінету міністрів рекомендовано, зокрема, з 1 листопада підвищити у п'ять разів посадові оклади медичним працівникам, які задіяні у здійсненні заходів щодо боротьби з епідемією грипу.

Крім того, згідно з постановою, уряд має забезпечити надання матеріальної допомоги у розмірі 100 тисяч гривень сім'ям медичних працівників, які загинули внаслідок захворювання, що виникло під час виконання ними службових обов'язків з надання медичної допомоги населенню в період епідемії грипу.

Міністерству охорони здоров'я спільно з Академією медичних наук доручено підготувати та надати уряду обґрунтовані пропозиції щодо доцільності проведення вакцинації населення проти пандемічного грипу А/Н1N1 та сезонного грипу, а також, у разі необхідності, надати вичерпну інформацію щодо вакцини, яка може бути використана для цих цілей, її кількості, порядку ввезення, реєстрації та використання.

Постанова також передбачає рекомендації уряду розробити єдині підходи з інформування населення про розвиток епідемічної ситуації, забезпечити систематичне оприлюднення відповідної інформації (не рідше 2 разів за день), прискорити забезпечення регіонів тест-системами для діагностики грипу й інших медичних препаратів і забезпечити контроль за наявністю в аптеках необхідних лікарських засобів, а також контроль за цінами на них.

Рада також рекомендувала Кабміну терміново вирішити питання з закупівлі апаратів штучної вентиляції легенів імпортного виробництва, організувати контрольно-діагностичні пости в аеропортах, на залізничних вокзалах, на кордоні України, на кордонах областей, проголошених зонами епідемії, і перепідпорядкувати Міністерству охорони здоров'я Інститут епідеміології й інфекційних хвороб імені Громашевського.

Постанова набрала чинності з дня її прийняття.

Нагадаємо, кількість жертв епідемії грипу в Україні сягнула 96 людей. Серед померлих 6 лікарів, а також 7 вагітних жінок і 9 дітей.

Читайте також:

Кількість жертв епідемії грипу в Україні наблизилася до 100

У Києві від грипу померли двоє людей

ВООЗ: українці хворітимуть на свинячий грип ще рік

На Рівненщині від грипу померли четверо людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: