Роковини найстрашнішої аварії ХХ століття: 33 роки тому у Чорнобилі вибухнув ядерний реактор

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Рівно 33 роки тому сталась найбільша за історію ядерної енергетики аварія - вибух на Чорнобильській атомній електростанції.

26 квітня 1986 року два вибухи, а потім пожежа - наслідки подій на Чорнобильській атомній електростанції досі незбагненні. У ліквідації аварії взяли участь сотні тисяч людей, а точна кількість постраждалих від трагедії невідома і досі. Про це розповіли в ефірі “Сніданку з 1+1”.

Перші ліквідатори, які по тривозі прибули на охоплену полум'ям Чорнобильську станцію, взялися приборкувати атом практично голими руками: без спеціального захисного одягу чи протигазів. Від опромінення, отриманого в ті години, загинуло понад три десятки людей.

Щоб зменшити викиди радіації зі зруйнованого реактора, його з гелікоптерів закидали мішками з піском та свинцем. Загалом у ліквідації аварії взяли участь більше 600 тисяч людей. Точна кількість жертв та постраждалих невідома і досі. 

Внаслідок вибуху на ЧАЕС утворилася величезна радіоактивна хмара, яка поширилася далеко за межі України. Більше половини викинутих в повітря небезпечних речовин осіли на території Білорусі.

Відселяти людей із зони зараження почали лише через добу після аварії. Вони покидали власні домівки із мінімальною кількістю речей та документів. Їм обіцяли - це ненадовго, виявилося - назавжди. Люди, яким тоді довелось евакуйовуватись, вже кілька років поспіль проводять акцію пам'яті і оживляють покинуту Прип'ять.

Загалом із зони навколо станції виїхало майже чверть мільйона людей. Десятки населених пунктів назавжди зникли з карти України. Навколо зруйнованої ЧАЕС - утворилася мертва зона. Там живуть лише дикі тварини та поодинокі самосели. Ця зона простяглася на площу у кілька тисяч квадратних кілометрів - на цій території могли б легко розміститися три таких мегаполіси як Київ.

Сьогодні Чорнобильська зона нестримно вабить до себе туристів та сталкерів. Останні потрапляють на територію незаконно. Одних ваблять покинуті будівлі, інших завмерле колесо огляду, а дехто мріє зустріти місцеву руду зірку - прип'ятського майже ручного лиса Семена.

”За понад 30 років чорнобильська зона стала не лише забороненим місцем а й вподобаним туристичним куточком. Нині екскурсоводи ладні показувати гостям не лише атомну станцію а й десятки покинутих сіл, у яких з одного боку життя зупинилося, а з іншого - продовжує вирувати”, - розповідає кореспондент ТСН Антон Страшко.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що американський телеканал HBO опублікував трейлер міні-серіалу "Чорнобиль", який вийде на екрани 6 травня.

ВідеоУ Прип’яті влаштували акцію пам’яті на честь роковин вибуху на Чорнобильській АЕС

Оголошення про аварію на атомній станції, сирени та метушня пожежних машин. Уночі в Прип'яті лунали тривожні звуки. Рівно 33 роки тому сталась найбільша за історію ядерної енергетики аварія - вибух на Чорнобильській атомній електростанції. Люди, яким тоді довелось евакуйовуватись, вже кілька років поспіль проводять акцію пам'яті і оживляють покинуту Прип'ять.    

У Прип’яті влаштували акцію пам’яті на честь роковин вибуху на Чорнобильській АЕС

Залиште свій коментар

Вибір редакції