Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Роковини смерті Шеремета: дипломат США на жалобній акції та наказ Зеленського зібрати силовиків

Із зміною влади справа можете зрушити з місця – принаймні на це сподіваються журналісти.

Три роки минуло від дня вбивства журналіста Павла Шеремета в центрі Києва, а питання про відповідальних за виконання цього злочину не просунулося до відповіді. Тож на розі Богдана Хмельницького та Олеся Гончара люди зібралися з доволі промовистими гаслами, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Про це важко навіть говорити – зізнається Даріуш Богуський, який приходить на місце смерті Шеремета щороку, бо Павло для нього був, як молодший брат. Того, що імен убивць досі не назвали – чоловік не може зрозуміти: "Як таке може бути? В центрі міста вбили журналіста!"

Відео Колеги та друзі убитого Павла Шеремета вимагають від силовиків звіту щодо перебігу розслідування

Три роки минуло від смерті Шеремета, а хто його убив невідомо й досі. Авто журналіста Павла Шеремета вибухнуло у центрі Києва. Імена винних у загибелі українці й досі не почули. Тому колеги та друзі журналіста звернулись до нової влади і вимагали публічного звіту силовиків. Чого домоглися – дивіться далі.   

Колеги та друзі убитого Павла Шеремета вимагають від силовиків звіту щодо перебігу розслідування

Після загибелі Шеремета керівники практично усіх силових відомств називали розслідування справою честі, озвучували кілька версій слідства, серед яких були і професійна діяльність Павла на території Росії, Білорусі та України, і особисті мотиви убивства або ж невдалий замах на дружину Шеремета Олену Притулу, і спроба дестабілізувати ситуацію в країні. Силовики навіть казали про те, що встановили людей, які імовірно причетні до події, однак уся ця інформація нині засекречена. Відомо тільки, що через три роки організаторів і виконавців не знайдено, а справу не розкрито.

Більше того, журналістські розслідування показали численні помилки у слідстві. Хоча наскільки важливе розслідування для України – доводить навіть візит тимчасово повіреного у справах США в Україні Вільяма Тейлора. "Ми тут, аби віддати шану пам’яті Павлові і нагадати, за що він боровся. А також вимагати, що розслідування таки було завершено і винні покарані", - наголосив він на жалобній акції. Колеги Павла Шеремета зачитують листа від рідних – ті вимагають, аби відповідальні за провалене розслідування понесли політичну відповідальність. "Також ми вимагаємо від президента Зеленського сформувати робочу групу із представників правоохоронних органів, яка б могла прозвітувати про хід розслідування. Адже останній звіт був аж 2018 року", - наголосила Севгіль Мусаєва.

Президент на звернення журналістів відреагував миттєво: "23 липня прошу зібратися генерального прокурора, міністра внутрішніх справ, голову Національної поліції та голову СБУ й доповісти про хід розслідування. Запрошую на зустріч журналістів". Відповідь від генпрокурора також не забарилася: "Вчора заслухав черговий щоквартальний звіт начальника Нацполіції та начальника карного розшуку у справі вбивства П. Шеремета. Допитано сотні осіб. Перевірено десятки тисяч. Залучені іноземні фахівці. Є гарячі версії. Робиться все можливе. Піару тут не місце". Однак журналісти нагадують – щороку 80 працівників медіа в Україні страждають через свою професійну діяльність. І якщо правоохоронці таки доводитимуть розслідування до кінця і каратимуть винних – жертв буде менше.

Кореспондент ТСН Олександр Романюк

Залиште свій коментар

Вибір редакції