ФСБ розкрила "співпрацю українських націоналістів з фашистами"

ФСБ Росії розсекретила документи про "співпрацю українських націоналістичних організацій з німецькою розвідкою".

У Культурному центрі ФСБ Росії в Москві відкривається виставкова експозиція, присвячена "боротьбі органів безпеки СРСР з озброєними націоналістичними формуваннями, а також співпраці колабораціоністів з нацистським режимом".

"Вперше на виставці російські журналісти побачать розсекречені документи, в яких розповідається про співпрацю українських націоналістичних організацій з нацистами і німецькою розвідкою", - розповів представник Центру громадських зв'язків ФСБ.

За його словами, одночасно в Культурному центрі відбудеться засідання круглого столу на тему "Колабораціоністи Другої світової війни. Зрадники або герої?"

"Під час засідання планується обговорення питань, пов'язаних з критикою фальсифікації історії Великої Вітчизняної війни і спроб виправдання в сучасній історіографії країн колишнього СРСР колабораціонізму при висвітленні подій війни", - зазначив представник ФСБ.

Як відомо, у Росії звинувачують у співпраці з фашистами під час Другої світової війни провідника ОУН Степана Бандеру та командувача УПА Романа Шухевича. Натомість попередній український президент Віктор Ющенко у 2008 році присвоїв звання Героя України Шухевичу, а у 2010 році це ж звання отримав Бандера.

Героїзація Бандери викликала хвилю обурення серед частини українського суспільства представників Польщі та Росії. Новообраний президент Віктор Янукович вже пообіцяв "розібратися з цим питанням" найближчим часом.

Читайте також:

У Львові дітям з "російськими" іменами порадили "виїжджати в Московію"

Європа сподівається, що Янукович відбере у Бандери звання Героя

У Львові стартувала акція "Нарешті герой", присвячена Бандері

Путін: лідери Майдану плюнули в обличчя своїм спонсорам

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: