Російська православна церква вважає кризу благословенням

Митрополит Кирил вважає, що криза навчить людей правильно ставитися до праці й допоможе розібратися в економіці.

Криза допоможе виробити правильне ставлення до праці і вийти з віртуального вимірювання економіки, вважає патріарх Московський і всія Русі Кирил.

"Я вважаю, що криза - це не тільки прокляття, але і благословення. Вона дасть людям змогу замислитися, переоцінити цінності. Думаю, в якомусь значенні криза може допомогти нашим людям виробити правильне ставлення до праці", - сказав патріарх на прес-конференції в Калінінграді.

За його словами, реальне безробіття одразу мобілізує нехлюїв і п'яниць.

"У нас цього ще не було. Я не бачив ніякої особливої конкуренції на ринку праці", - відзначив настоятель РПЦ.
"Кожен повинен себе запитати: а його зарплата відповідає його реальному внеску?", - заявив патріарх і призвав не впадати в істерику і не шукати винних серед влади.

Крім того, настоятель РПЦ висловив надію, що "криза проткне нарешті тонку штучну оболонку мильної кулі, під якої нічого немає - віртуальної економіки".

"Ми, звичайно, повинні перебудувати свою економіку, повинні вийти з цього віртуального вимірювання", - сказав патріарх.

За його словами, в цьому вимірюванні деякі стають нечувано багатими одразу, не вкладаючи ніякої праці, але хтось за них повинен виробляти цінності.

Кирил повідомив також, що його дуже радують вислови про кризу політичних лідерів і Росії і інших держав останнім часом. Він особливо відзначив виступ прем'єр-міністра Великобританії Гордона Брауна, який, за його словами, "раптом заговорив тим голосом, яким говорить Російська православна церква".

Якщо всі говоритимуть єдиним голосом і разом боротимуться з кризою і його причинами, то цю біду успішно вдасться подолати, а також уникнути її повторення в майбутньому, вважає патріарх.

Відповідаючи на питання про те, наскільки криза торкнулася життя церкви, патріарх відзначив, що "криза відобразилася на церкві приблизно в тих же пропорціях, що і на державі, оскільки церква - це органічна частина суспільства".

"Ми поки що не відчуваємо всього болю кризи, але прозріваємо перспективу і вважаємо, що повинні готуватися, що, можливо, відбудеться істотне скорочення церковних програм, але церкві не звикати до труднощів", - сказав патріарх.

Нагадаємо також, що Патріарх Московський і всія Русі Кирил планує після Калінінграда відвідатиПетербург, Київ і Мінськ, а також цього року почати з Константинопольської церкви візити в помісні православні церкви світу. Про це він повідомив на прес-конференції в Калінінграді. За його словами, Україна - "дуже важлива частина історичної Русі, яка сьогодні проходить через величезні випробування".

Читайте також:

Московський патріарх відвідає Україну в часи "випробувань і скорботи"

Зростання безробіття в Україні зупинилося

Ющенко: Україна марно прожила 2008 рік

Від кризи можна сховатися в монастирі

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: